Problemy z równowagą

Moja 4-letnia córeczka w ogóle nie potrafi stać na jednej nodze. Martwię się, że nawet przez chwilę nie umie utrzymać równowagi. Czy to normalne?

Proszę jak najszybciej pójść z dziewczynką do neurologa dziecięcego lub fizjoterapeuty, który specjalizuje się w zaburzeniach tzw. integracji sensorycznej (SI). Metoda integracji sensorycznej pomaga leczyć lżejsze objawy zaburzeń rozwoju, których przyczyna leży w niedoskonale funkcjonującym układzie nerwowym dziecka.

Reklama

Maluchy, które mają kłopoty z prawidłowym odbieraniem bodźców przez zmysły, często miewają właśnie niewielkie zaburzenia zmysłu równowagi, np. nie potrafią stać na jednej nodze, mają trudności z jazdą na rowerze czy chodzeniem po równoważni. Dzieci z tego rodzaju zaburzeniami zwykle są także nadwrażliwe na dotyk, światło oraz dźwięki, bywają niezgrabne ruchowo, nie lubią lepić, rysować oraz wycinać. Specjalista, po przeprowadzeniu wywiadu z rodzicami i zbadaniu malca postawi diagnozę, czy istotnie u smyka występują tego rodzaju zaburzenia. Jeśli tak, skieruje dziecko na terapię.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje