Reklama

Olejek goździkowy: Sprawdzony środek na bóle i ukąszenia

Wyróżniający się charakterystycznym, bardzo intensywnym zapachem olejek goździkowy to nie tyko perfekcyjny dodatek do kosmetyków i silny afrodyzjak, ale też w pełni naturalny środek pozwalający zadbać o higienę jamy ustnej i złagodzić wiele bolesnych dolegliwości. Przyspiesza gojenie się ran i redukuje zmiany skórne, oczyszcza krew i uniemożliwia działanie szkodliwym wolnym rodnikom. Skutecznie łagodzi też bóle rozmaitego pochodzenia, a zwłaszcza głowy, mięśni, zębów czy gardła oraz niweluje stany zapalne, pomaga m.in. zminimalizować skutki jęczmienia. Warto po niego sięgać w przypadku ukąszeń oraz użądleń oraz w sytuacji, gdy zmagamy się ze schorzeniami układu pokarmowego i trawiennego. Zalety olejku goździkowego można wymieniać by jeszcze długo. Sprawdźmy zatem, co jeszcze potrafi.

Olejek goździkowy: Co w nim znajdziemy?

Pozyskiwany z pączków zielonego drzewa goździkowca olejek to doskonałe źródło niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu minerałów oraz witamin. Znajdziemy w nim między innymi wapń, fosfor, sód, potas, żelazo oraz witaminy C i A. Szerokie spektrum zdrowotnych możliwości tej naturalnej substancji sprawia, że znajduje bogate zastosowanie w medycynie naturalnej. Najbardziej doceniany jest za swoje antybakteryjne, antyseptyczne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze właściwości.

Olej goździkowy: Kiedy nam pomoże najbardziej?

Po olejek goździkowy warto sięgać we wszystkich "bolesnych" i "zapalnych" sytuacjach. To sprawdzony środek na bóle głowy, zębów, gardła i mięśni; usuwa też obrzęki czy rozmaite stany zapalne (m.in. jęczmień). Okazuje się też bardzo pomocny w zwalczaniu rozmaitych dolegliwości układu pokarmowego oraz trawiennego - łagodzi skutki nudności i wymiotów, niestrawności i wzdęć. Wzmacnia też metabolizm i oczyszcza organizm z toksyn czy zbędnych produktów przemiany materii.

Reklama

Olejek goździkowy a skóra i odporność

Olejek goździkowy to naturalny środek pozwalający pokonać rozmaite problemy skórne. Przyspiesza proces gojenia się ran oraz różnego rodzaju zmian skórnych czy infekcji grzybiczych. Doskonale sprawdzi się w przypadku bolesnych użądleń i ukąszeń. Zwolennicy medycyny naturalnej wskazują ponadto na dobroczynny wpływ olejku goździkowego na pracę naszego układu immunologicznego - nie tylko zwalcza wirusy i uniemożliwia działanie wolnym rodnikom, ale jednocześnie oczyszcza krew. Zalecany jest również diabetykom, bo reguluje poziom cukru we krwi.

Olejek goździkowy a bóle zęba i znieczulanie

Po olejek goździkowy bardzo chętnie sięgają stomatolodzy, którzy wykorzystują go w formie środka odkażającego (m.in. kanały zębów), łagodzącego podrażnienia oraz owrzodzenia jamy ustnej, jak i łagodzącego bóle zębów. Potwierdzono również, że naturalny specyfik wspomaga walkę z próchnicą. Można stosować go bezpośrednio, nakładając na zęby objęte próchnicą namoczony w olejku wacik. Rozcieńczony goździkowy olejek może też przynieść ulgę ząbkującym niemowlętom.

Olejek goździkowy a kosmetyka

Olejek goździkowy znajduje, rzecz jasna, szerokie zastosowanie w kosmetyce. Największą sławę przyniosły mu przecież jego szeroko rozumiane właściwości pielęgnacyjne - redukuje widoczność zmarszczek i doskonale wpływa na ukrwienie skóry, pomaga też pozbyć się brzydkiego cellulitu oraz wspiera terapię cery trądzikowej.

Olejek goździkowy a aromaterapia

Charakterystyczny, bardzo intensywny zapach to kluczowy powód szerokiego zastosowania olejku goździkowego w aromaterapii. Najczęściej łączony jest z innymi, mocnymi olejkami, a zwłaszcza różanym, cynamonowym, cytrynowym, grejpfrutowym, lawendowym i rozmarynowym, z którym wspólnie tworzy nutę zapachową kosmetyków i perfum.

Olejek goździkowy zrelaksuje i doda energii

Olejek goździkowy wykazuje także energetyczne, kojące, stymulujące i relaksujące działanie. Pomaga się odprężyć i odstresować, poprawia koncentrację i pamięć, a w dodatku jest bardzo silnym afrodyzjakiem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: goździki działanie | goździki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama