Reklama

Naturalne sposoby na powszechne dolegliwości

Bóle pleców, zaparcia, migreny, natura zna wiele sprawdzonych sposobów, które mogą przynieść ulgę w tak powszechnych dolegliwościach. Rozwiązania naturalne są oczywiście wskazane przy łagodnych objawach chorobowych. Jeśli problem jest poważny, należy zasięgnąć opinii specjalisty.

Bóle pleców

Jedną z najlepszych metod łagodzenia bóli pleców jest stosowanie naprzemienne zimnych i gorących okładów. Świetnie sprawdzą się kostki lodu owinięte ręcznikiem i termofor. Każdy okład powinien trwać około 20 minut. Kolejna metoda to masaż alkoholem. W jaki sposób go wykonać? Czystą i osuszoną skórę pleców należy skropić kilkoma kroplami alkoholu i delikatnie masować. W bóli pleców pomoże również masaż olejkiem z drzewa sandałowego - działa przeciwbólowo i odprężająco. Warto

Zapalenie skóry

 pamiętać również o prawidłowej pozycji snu. Warto spróbować spać w pozycji embrionalnej i umieścić poduszkę między kolanami. Jeśli śpimy na plecach, poduszkę należy włożyć pod kolana.

Reklama

Bóle głowy

Zimny kompres: aplikować w miejscu dotkniętym bólem przez 15 minut. Maść z czosnku i miodu: wycisnąć 1 ząbek czosnku i wymieszać go z 1 łyżką miodu. Tak przygotowaną maść delikatnie wmasować w miejsce występowania bólu. Plasterki ziemniaka: położyć na skroniach na kilka minut. Prosty, szybki i łatwo dostępny sposób na pozbycie się bólu. Herbata z mięty pieprzowej lub rumianku: wykazują działanie rozluźniające, uśmierzają ból. Masaż: okrężnymi ruchami palców masować skronie przez kilka minut.

Obrzęk błony śluzowej nosa


Inhalacja olejkiem eukaliptusowym: do gorącej wody dodać 15 kropli olejku. Przykryć głowę ręcznikiem i pochylić się nad miską. Przez kilka minut wdychać parę nosem i wydychać ustami. Takie inhalacje działają odkażająco i powodują rozrzedzenie zalegającej wydzieliny. W ten sam sposób można przygotować inhalację z liścia laurowego, szałwii i cynamonu. 

Napój z miodu i octu jabłkowego: do szklanki wody dodać po 2 łyżki wymienionych składników. Wymieszać, odstawić na 3 minuty i wypić małymi łykami.


Okład z owsianki: 500 g owsianki zagotować w 1 litrze wody, od czasu do czasu mieszając. Kiedy ostygnie, nałożyć w miejsca, gdzie występują zmiany skórne i pozostawić na kilka minut. Płyn do mycia twarzy z drożdży: drożdże wymieszać z mlekiem lub jogurtem naturalnym. Używać do mycia twarzy. 

Oczyszczający tonik z tymianku: pęczek tymianku zagotować w misce wody. Po ostudzeniu aplikować na zmiany skórne. Tymianek pomaga zmniejszyć podrażnienie i uporczywe swędzenie. Olejek z drzewa herbacianego: aplikować bezpośrednio na zmiany skórne. Działa bakteriobójczo na bakterie beztlenowe wywołujące zmiany skórne.

Migrena

Okład ze skórki banana: skórkę banana skropić odrobiną alkoholu i na 30 minut położyć na czole. Uważa się, że skórka banana może wchłonąć toksyny i zmniejszyć ból głowy w sposób naturalny. Migdały: jedzenie 100 g migdałów dziennie pomaga uwolnić endorfiny, które zapobiegają bólom głowy. 

Herbata rumiankowa: jej działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i odprężające sprawiają, że to skuteczne rozwiązanie przy nawracających migrenach. 

Kofeina: szybkim sposobem na pozbycie się bólu migrenowego jest wypicie czarnej kawy bez cukru. Rozwiązanie to nie jest jednak skuteczne dla wszystkim. U niektórych osób kofeina może bowiem wywoływać odwrotny efekt i stać się przyczyną migreny. Zimne i gorące okłady:10-minutowe naprzemienne okłady pomagają rozluźnić mięśnie i poprawiają krążenie krwi.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: migrena
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama