Reklama

Jak leczyć zapalenie spojówek?

Przyczyną zapalenia spojówek jest najczęściej infekcja bakteryjna lub wirusowa. Choroba objawia się zaczerwieniem oka, obrzękiem, swędzeniem, łzawieniem. Nierzadko pojawia się też wydzielina ropna. Zapalenie spojówek nie jest groźną chorobą, ale znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Na szczęście leczenie nie jest skomplikowane i przynosi szybką poprawę. Istnieje kilka domowych sposobów leczenia zapalenia spojówek, po które warto sięgnąć:

Woda różana

Kilka kropli wody różanej aplikujemy do oka. Ma ona właściwości oczyszczające, łagodzi też podrażnienie.

Ziemniak

Plasterek ziemniaka kładziemy na powiekach. Ziemniak zmniejsza stan zapalny, łagodzi pieczenie i swędzenie.

Torebki herbaty

Taniny obecne w herbacie posiadają właściwości przeciwzapalne, dlatego zaleca się namoczone torebki herbaty nakładać na oczy, by zmniejszyć ból i swędzenie.

Kolendra

Kolendra pozwala na skuteczne pozbycie się wydzieliny ropnej. Wystarczy naparem z kolendry przemywać oczy kilka razy dziennie.

Ciepły okład

W walce z objawami zapalenia spojówek dobre efekty przynosi ciepły okład. Ręcznik namoczony w gorącej wodzie kładziemy na 5-10 minut na oczy. Szybki i prosty sposób na zmniejszenie objawów infekcji.

Reklama

Nagietek

Nagietek posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. W przypadku zapalenia spojówek naparem z nagietka przemywamy oczy kilka razy dziennie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zapalenie spojówek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy