Reklama

5 sposobów na pozbycie się zapalenia spojówek

Zaczerwienienie i opuchlizna spojówek, błony śluzowej okalającej powieki i oko nazywane jest zapaleniem spojówek. Wyściółka oka staje się czerwona i opuchnięta, jeśli pojawi się czynnik drażniący. Choć jest to choroba często spotykana, jednak nie jest groźna. Mylona jest niekiedy z innymi stanami chorobowymi, ale kilka wskazówek pozwoli ci na jej rozpoznanie.

Jeśli chcemy pozbyć się bólu, należy bezpośrednio na zainfekowane oko wycisnąć świeży sok z aloesu. Ma on właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, które przyspieszają leczenie.

Osoby, które potrafią znieść silny ból przez około 5 minut mogą spowodować łzawienie oczu zakraplając je sokiem z cytryny lub solą fizjologiczną. Nie należy dotykać oka bezpośrednio żadnym przedmiotem, aby nie rozprzestrzeniać infekcji.

Aby zapobiec napływowi krwi do oka, co skutkuje zaczerwienieniem i opuchlizną, można wykonać zimne okłady. Zmieniamy je tak często, jak jest to konieczne, aby utrzymać chłód. Dzięki temu obkurczą się naczynia krwionośne, co przyspiesza gojenie się oka.

Reklama

Do przemycia oka można również użyć szamponu dla dzieci, który złagodzi ból. Szampon taki ma składnik znieczulający, który przeciwdziała szczypaniu.

Mleko z piersi uważa się za najlepsze remedium na zapalenie spojówek. Jeśli ktoś z twojego otoczenia karmi piersią i zechce podzielić się z tobą tym cennym płynem, możesz wypróbować tę metodę. Infekcja zostaje wypłukana z oka, gdyż zawiera ono wiele składników odżywczych i przeciwciał. Jeśli nie masz dostępu do mleka z piersi, wypróbuj herbatę rumiankową. Połóż na powiekach wilgotne i ciepłe torebki z tym napojem i pozostaw na 10 minut. Taki okład powinien przynieść ulgę i zmniejszyć opuchliznę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zapalenie spojówek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy