Zjedz tę płytę!

Nawyki żywieniowe, których nauczymy nasze dzieci będą miały wpływ na ich rozwój, na kondycję organizmu oraz zdolność uczenia się i koncentracji. "Płyta do zjedzenia“ przekona wasze dzieci do zdrowej diety!

Jest smaczna i dobrze zbilansowana, jak zdrowy posiłek. Ma w sobie mnóstwo substancji budulcowych i energetycznych, których wasze dzieci potrzebują do prawidłowego rozwoju.

Reklama

Poza tym, to świetna zabawa, a nie kolejny nudny wykład o zdrowym odżywianiu. Ta płyta to nie tylko słuchowisko, zabawne teksty, szybko wpadające w ucho piosenki, to przede wszystkim misja, jaką chcemy zaszczepić w najmłodszym pokoleniu. Nie chcemy wyłącznie edukować, chcemy bawić i edukować. Chcemy, aby znane głosy rozbrzmiały w każdym polskim domu.

Niepokojące dane WHO

Z raportu WHO, sporządzonego na podstawie badań na grupie 207 tys. 11-, 13- i 15-latków z 39 krajów wynika, że w Polsce jest najwyższy odsetek 11-latków z nadwagą!

Złe nawyki żywieniowe i brak ruchu często zamieniają się w otyłość. Niewłaściwa dieta, nadwaga może być przyczyną ponad 80 chorób u dzieci i dorosłych. Osoby, które stosują niewłaściwą dietę, częściej chorują na depresję

Najczęstsze błędy w żywieniu dzieci

- Nieregularne jedzenie, podjadanie pomiędzy posiłkami

- Podawanie dziecku mało wartościowych posiłków, duży udział w diecie żywności wysoko przetworzonej i produktów typu fast food

- Monotonna, źle zbilansowana dieta

- Zbyt mała ilość mleka i produktów mlecznych

- Nadmierne spożycie soli

- Zbyt duża ilość cukru i słodyczy

- Mały udział warzyw w diecie

-  Nadmiar tłuszczów zwierzęcych

- Picie dużej ilości słodkich napojów

- Siedzący tryb życia, mała aktywność fizyczna

"Płyta do zjedzenia“
w zamierzeniu ma walczyć z negatywnymi następstwami niewłaściwych nawyków żywieniowych wśród dzieci i karmiących ich dorosłych. To bajkowe mini-vademecum wiedzy, często oczywistej, ale wciąż niestosowanej w naszej diecie codziennej. Bo nawyki żywieniowe, których nauczymy nasze dzieci będą miały wpływ na ich rozwój, na kondycję organizmu oraz zdolność uczenia się i koncentracji. Utrwalanie zasad zdrowego odżywania od najmłodszych lat jest skuteczną profilaktyką nadwagi i otyłości oraz wielu innych problemów zdrowotnych.Kto nagrał "Płytę do zjedzenia"?

“PŁYTA DO ZJEDZENIA" to zabawna dźwiękowa relacja z “pola bitwy" pomiędzy niezdrowymi produktami, a naturalnym i pożytecznym jedzeniem, w której udział wzięli:

Katarzyna Skrzynecka aktorka, piosenkarka, prezenterka telewizyjna, autorka tekstów i kompozytorka. Zachęcona własnymi sukcesami po urodzeniu córeczki skutecznie przekonuje Polki, że zdrowy tryb życia się opłaca. Na płycie usłyszycie ją w roli Lalki Klary.

Paweł Królikowski aktor teatralny. telewizyjny i filmowy. Prywatnie tata inspirującej gromadki dzieci. Na dużym ekranie zadebiutował rolą chuligana w filmie dla dzieci. Na naszej płycie poznacie go w roli Miśka Baryłki.

Rychu Peja jeden z najpopularniejszych polskich raperów, autor tekstów i producent muzyczny. Miłośnik beatów i judo. W znanym sobie stylu przekonuje najmłodszych ziomków jak ważne jest zdrowie i witaminy.

Leszek Zduń autor i reżyser słuchowiska. Aktor telewizyjny. Najmłodszym znany jako głos wielu kultowych postaci animowanych światowych produkcji dla dzieci. Prywatnie potrójny tata.

Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo Odety Moro-figurskiej - organizator wielu akcji społecznych "Szczęśliwa Mama to Szczęśliwe Dziecko" podczas, których kobiety w ciąży mogą wykonać bezpłatne badanie USG, w tym najnowocześniejsze badanie USG 4D. Fundacja wspiera młode mamy, poszerza ich wiedzę o ciąży i macierzyństwie. Propaguje zdrowy styl życia, zachęca do regularnych badań nie tylko ciężarne, ale również młode mamy. Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo to świetni lekarze i wspaniali rodzice łączący siły, aby tworzyć platformę spotkań dla wszystkich przyszłych matek. To partner wielu akcji społecznych, m.in.: "Dziecko w hotelu“, "Ciąża bez opryszczki“, "Miejsce przyjazne mamie i dziecku", Wydawca płyty “Bajki w trasie i na czasie“, książek "Czupury i inne zabawy z wyobraźnią“ oraz "Pichciuchy, czyli rodzina w kuchni". Od sierpnia br. organizator programu ‘’Mama w Szkolnej Ławce’’ - wspólnej inicjatywy fundacji Szczęśliwe Macierzyństwo i marki Mustela. Celem tej unikalnej akcji jest pomoc w zdobyciu wykształcenia młodym mamom, które nie mają na to własnych środków, aby mogły stworzyć swoim dzieciom prawdziwy dom i zadbać o ich lepszą przyszłość.

Niech wspólne wysłuchanie opowiadania o przygodach zielonych i czerwonych warzyw będzie okazją do zastanowienia się czy Wasze dziecko odżywia się prawidłowo, czy lubi warzywa, chętnie je zjada i wie jak ważne są dla zdrowia? A może w menu Waszych pociech pojawiają się głównie niezbyt zdrowe i małowartościowe produkty? Mam nadzieję, że piosenka "Kolorowy zawrót głowy", którą znajdziecie na naszej płycie, zainspiruje Was do eksperymentowania w kuchni razem z Waszymi dziećmi i poszukiwania Waszych ulubionych “warzywnych smaków". Dzięki temu zadbacie o ich zdrowie i prawidłowy rozwój. Maria Orlicka- Belka Dietetyk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje