Zdumiewające losy bliźniąt

Wiele jest opowieści o wyjątkowym porozumieniu bliźniąt. Ale historia rozdzielonych we wczesnym dzieciństwie braci z USA, zwanych przez prasę „Jim Twins” należy do tych najbardziej niezwykłych.

Chłopcy przyszli na świat w 1940 roku w stanie Ohio, po czym zostali rozdzieleni, ponieważ zaadoptowały ich dwie różne, nieznające się i nieutrzymujące ze sobą kontaktu rodziny. Obie usłyszały, że ich dziecko miało brata bliźniaka, który zmarł przy narodzinach, a biologiczną mamą bliźniąt była 15-letnia dziewczyna. Przybrani rodzice nadali chłopcom to samo imię - Jim. To, co wydarzyło się później wydaje się być nieprawdopodobne.

Reklama

Okazuje się, że obaj mieli uzdolnienia matematyczne, interesowali się stolarstwem oraz rysunkiem technicznym. Cierpieli z powodu napięciowych bólów głowy i mieli nawyk obgryzania paznokci, choć te fakty same w sobie nie powinny być aż tak zaskakujące, zważywszy, że Jimowie są bliźniętami jednojajowymi. Jednak jak wytłumaczyć to, że obaj poślubili kobiety o imieniu Linda, rozwiedli się i zawarli związki małżeńskie z paniami o imieniu Betty? Mężczyźni doczekali się synów - jeden z malców został ochrzczony jako James Allan, drugi James Alan. Bracia mieli psy, które wabiły się Toy, jeździli samochodami marki Chevrolet o jasnoniebieskim kolorze lakieru, palili papierosy marki Salem, gustowali w piwie Miller Lite. Obaj pełnili funkcje stróżów prawa, a także spędzali wakacje na tej samej plaży na Florydzie.

"Jim Twins" czyli Jim Springer i Jim Lewis po raz pierwszy spotkali się dopiero w 1979 roku, gdy obaj liczyli 39 lat. Inicjatorem był Lewis, którego przybrana matka przyznała, że podczas finalizowania adopcji usłyszała od urzędnika zastanawiające słowa o "drugim z chłopców". Zdawkowy komentarz przez lata nie dawał jej spokoju. W końcu dorosły syn wziął sprawę w swoje ręce i rozpoczął poszukiwania brata. Z pomocą sądu odnalazł mieszkającą w Piqua rodzinę Springerów. Jak podaje People.com, zanim doszło do spotkania, czyli przez całe dzieciństwo i wczesny okres dorosłości, bracia doświadczali uczucia dręczącej pustki, jakby czegoś lub kogoś im brakowało. Dzień, w którym zobaczyli się po raz pierwszy od czasu rozdzielnia zgodnie uznali za najważniejszy w życiu.

W życiorysach mężczyzn, którzy niezależnie od siebie wiedli identyczne życie, jest jednak pewna różnica - Jim Lewis rozwiódł się z Betty, drugą żoną i ożenił z swoją nową partnerką, Sandy.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje