Miss ma problem

„Karmiła osierocone dzieci w rękawiczkach”, „jesteś rasistką”, „jesteś obrzydliwa!” – takie komentarze posypały się pod adresem jednej z najpiękniejszych kobiet na świecie.

Demi-Leigh Nel-Peters to miss Republiki Południowej Afryki. Jak na pełniącą swą funkcję młodą kobietę przystało, ma nie tylko wzbudzać zachwyt pań i panów, ale też zajmować się działalnością charytatywną.

Reklama

W swoim napiętym grafiku miała wyznaczony dzień na wizytę w ośrodku dla sierot w Soweto i spędzenie czasu z dziećmi. Gdy nadeszła pora posiłku, wolontariusze zaczęli roznosić jedzenie - wraz z nim Demi-Leigh Nel-Peters.

I tu zaczęła się awantura - bo piękna kobieta miała na sobie lateksowe rękawiczki. Nic to, że wszyscy rozdający posiłek takie mieli, w końcu zasady higieny obowiązują każdego.

Jej oberwało się najbardziej. Bo jest piękna, młoda i na dodatek miss. Naprawdę dziwi fala hejtu, która pojawiła się w internecie po opublikowaniu zdjęć - przecież nawet małe dziecko wie, że jak kupuje się zwykłe lody, to sprzedawca poda je przez serwetkę.

Na pierwszy rzut oka

Dlaczego ludzie widzą rzeczy, których nie ma? Bo łatwo im przychodzi ocenianie innych. Starotestamentowe zdanie, że źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz sprawdza się w każdej epoce.

W obronie dziewczyny stanęła rzeczniczka ośrodka dla sierot. Jej wyjaśnienia, że rękawiczki miały chronić dzieci przed zanieczyszczeniem jedzenia zdały się na nic. Demi-Leigh Nel-Peters jest studentką zarządzania.

W wolnym czasie pracuje jako modelka. W XI klasie została wybrana na zastępcę burmistrza Rady Miasta George.

W wywiadach podkreśla, że siłę czerpie od swojej niepełnosprawnej siostry Franje, którą bardzo kocha.

Jej ulubionym powiedzeniem są słowa Alberta Einsteina: "Kobieta, która idzie za tłumem, zwykle nie pójdzie dalej niż tłum. Kobieta, która idzie samotnie, prawdopodobnie znajdzie się w miejscach, gdzie nikt jeszcze nie był".

Mówi się, że uroda ułatwia życie. Ale nie mówi się o tym, że często ładne kobiety mają gorzej, bo ocenia się je nie po tym, jakie są, jaką wiedzę i umiejętności posiadają, ale patrzy się na nie przez pryzmat urody. Ładna? Musi być głupia.

Ludzie nie chcą znać prawdy. Chcą wiedzieć lepiej. A lepiej znaczy dla nich to, co sami wymyślą.

Zanim zaczniemy osądzać innych, rzucać oszczerstwa i komentować wystarczy pomyśleć. Nie zawsze to, co nam się wydaje jest prawdą. A zazwyczaj nią nie jest.

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

Dowiedz się więcej na temat: Ola Chlebicka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje