Jaki jest tata spod znaku...

Wyluzowany jak Wodnik czy zorganizowany niczym Panna? Sprawdź swój rodzicielski potencjał.

...Koziorożca (22.12-20.01)

Choć jesteś skryty i trudno przychodzi ci okazywanie uczuć, to właśnie pojawienie się dziecka może obudzić w tobie nieodkryte dotąd pokłady miłości.

Reklama

Twoje mocne strony: świetnie dostosowujesz się do każdej sytuacji. Jeśli żona nagle zaskoczy cię prośbą o dyżur przy maluszku, bo musi wyjść z domu - w mig wszystko zorganizujesz i opanujesz sytuację.

Nad czym musisz popracować: nad swoimi wymaganiami wobec dziecka. Bywasz zbyt surowy. Z trudem idziesz na kompromis. Masz także problem z okazywaniem uczuć. Staraj się częściej przytulać malca i dawać mu całusa - on potrzebuje tego równie mocno jak twego autorytetu.

...Wodnika (21.01-18.02)

Jesteś niezależnym, niezwykle tolerancyjnym tatą, który uważa, że dziecko od początku trzeba traktować jak dorosłego, bo w przeciwnym razie stłumi się jego osobowość i zaprzepaści dane od losu talenty.

Twoje mocne strony: wrodzony luz i spokój. Niewiele rzeczy jest w stanie cię zaskoczyć i wyprowadzić z równowagi, co przy małym człowieczku jest cechą na wagę złota.

Nad czym musisz popracować: nad wpajaniem maluszkowi pewnych zasad i norm. Nie jest to dla ciebie łatwe, bo bronisz się przed wszelkimi konwenansami. Pamiętaj jednak, że wychowanie dziecka na niezależnego człowieka nie oznacza, że już jako dwulatek może robić to, co chce.

...Ryb (19.02-20.03)

Masz nieco marzycielskie usposobienie i bardzo lubisz obcować ze sztuką. Z entuzjazmem będziesz rozwijać artystyczną wrażliwość dziecka, lepiąc z nim ludziki z plasteliny czy grając na perkusji zrobionej z kuchennych naczyń.

Twoje mocne strony: umiejętność rozśmieszenia nawet najsmutniejszego malca na świecie! W mig bezbłędnie rozpoznajesz, czego maluszek chce w danym momencie, jak sprawić mu przyjemność lub w jaki sposób go uspokoić.

Nad czym musisz popracować: nad dyscypliną oraz konsekwencją, inaczej twój skarb wejdzie ci na głowę. Najchętniej wyręczałbyś go w obowiązkach, uważając, że jeszcze zdąży przekonać się, jak ciężkie bywa życie.

...Barana (21.03-18.04)

Jesteś niespokojnym duchem z masą pomysłów. Uchodzisz za genialnego "wymyślacza przygód" i konsekwentnie dążysz do tego, by twoje dziecko potrafiło poradzić sobie w każdej, nawet najbardziej ekstremalnej sytuacji.

Twoje mocne strony: maluch nigdy się z tobą nie nudzi! Wycieczki, wspinaczki, basen, szukanie skarbów w lesie - ciągle dostarczasz smykowi nowych wyzwań i wrażeń.

Nad czym musisz popracować: nad zrozumieniem, że nie każdy ma tyle energii co ty i czasami potrzebuje odpoczynku od wielkiej przygody. Są dni, gdy dziecko, zamiast rozpoznawać w parku ślady zwierząt, ma ochotę po prostu ponudzić się przez telewizorem. Pozwól mu na to!

...Byka (19.04-20.05)

Twardo stąpasz po ziemi i bardzo starasz się dbać o zabezpieczenie materialne swojej rodziny. Dlatego już od małego będziesz uczył swoje dziecko szacunku do pracy i pieniędzy.

Twoje mocne strony: umiesz zmotywować malucha do działania, podając mu konkretne argumenty. Chętnie też będziesz organizował smykowi zabawy umożliwiające kontakt z naturą, ponieważ sam bardzo lubisz przyrodę.

Nad czym musisz popracować: nad chęcią zasypywania dziecka prezentami. Maluch nie musi mieć wszystkiego, o czym zamarzy. Szczęśliwe dzieciństwo to nie drogie zabawki, ale pewność, że tata zawsze jest blisko.

...Bliźniąt (21.05-20.06)

Jesteś najbardziej gadatliwym mężczyzną w całym zodiaku, uwielbiasz wymianę informacji, więc zwykle nie możesz się doczekać, kiedy twoje dziecko zacznie mówić. O tylu rzeczach chcesz z nim porozmawiać!

Twoje mocne strony: bardzo ważny jest dla ciebie rozwój intelektualny smyka, dlatego od małego podsuwasz mu książeczki i chętnie odpowiadasz nawet na najdziwniejsze pytania. Potrafisz też spojrzeć na świat oczami dziecka.

Nad czym musisz popracować: nad tzw. prozą życia. Czynności takie jak przewijanie czy kąpanie smyka nie napawają cię entuzjazmem, ale też budują bliskość z dzieckiem.

...Raka (21.06-22.07)

Do rodzicielstwa masz dość konserwatywne podejście i zwykle powielasz wzorce, które wyniosłeś z domu. Bardzo ważne jest dla ciebie to, by maluch miał dobry kontakt z dziadkami i wyrastał w poszanowaniu rodzinnych tradycji.

Twoje mocne strony: jesteś ciepłym facetem, dlatego bez trudu okazujesz dziecku uczucia. Będziesz też z szacunkiem podchodził do jego pasji. Jeśli twój smyk np. zapragnie nagle zbierać zielone guziki, sam będziesz mu je przynosił.

Nad czym musisz popracować: podchodź z mniejszą rezerwą do pomysłów dziecka. Ciągle boisz się, że coś mu się stanie, a przez to twój maluch może stać się zbyt lękliwy.

...Lwa (23.07-22.08)

Emanuje z ciebie siła i pewność siebie, co daje maluchowi ogromne poczucie bezpieczeństwa. W obronie swojego dziecka potrafisz walczyć jak prawdziwy lew!

Twoje mocne strony: sam bardzo lubisz być chwalony, więc starasz się też chwalić swojego malca nawet za małe osiągnięcia. Dzięki twojemu wsparciu brzdąc wierzy w siebie i czuje, że może zdobyć wszystko, o czym zamarzy.

Nad czym musisz popracować: nad tym, by nie przelewać osobistych ambicji na dziecko. Postaraj się dostrzegać indywidualne talenty i pasje swojego malca, a nie realizować własne, niespełnione marzenia z młodości.

...Panny (23.08-22.09)

Masz opinię najbardziej zorganizowanego taty na świecie. Jeszcze wtedy, gdy twoja partnerka była w ciąży, zdążyłeś przeczytać kilka podręczników dla ojców - teraz realizujesz się w praktyce.

Twoje mocne strony: uważasz, że wychowując małego człowieka, nie wolno iść na łatwiznę. Jeśli okaże się, że twój maluch jest np. alergikiem, sam będziesz kupował mu odpowiednie kosmetyki i gotował ekologiczne zupki.

Nad czym musisz popracować: nad swoim pedantyzmem. Czy wiesz, że szczęśliwe dziecko to... brudne dziecko? Pozwól czasem malcowi, aby się ubrudził. Utrwal wtedy jego uśmiech na zdjęciach: czy widzisz, jaką ma frajdę? 

...Wagi (23.09-22.10)

Niespotykanie spokojny człowiek - tak można cię określić, jeśli jesteś w dobrej formie. Gdy masz gorszy dzień, bywasz tatą humorzastym.

Twoje mocne strony: jesteś sprawiedliwy, co jest niezwykle ważną cechą przy wychowywaniu np. dwójki dzieci. Potrafisz też przeprosić malucha i przyznać się do błędu, bez obawy o swój rodzicielski autorytet.

Nad czym musisz popracować: przywiązujesz zbyt dużą wagę do opinii otoczenia, bardzo zależy ci na tym, żeby wszyscy dobrze oceniali twojego smyka. Nawet jeśli masz wyrobione zdanie na temat jego konkretnego zachowania, pod presją innych osób łatwo je zmieniasz.

...Skorpiona (23.10-22.11)

Wszystko, co robisz, robisz z pasją, więc w rolę taty również mocno się zaangażujesz. Jest więcej niż pewne, że będziesz imponować swojemu dziecku. Uważaj tylko, by nie stawiać mu poprzeczki zbyt wysoko.

Twoje mocne strony: zdolności strategiczne, które w trudnej pracy rodzica są na wagę złota! Potrafisz przewidzieć zachowanie swojego malca w każdej sytuacji.

Nad czym musisz popracować: nad słuchaniem innych, w tym także dzieci! Choć jesteś przekonany, że to właśnie ty masz zawsze rację, czasem warto uwzględnić potrzeby innych. Empatia i uległość to dwie zupełnie inne rzeczy:)

...Strzelca (23.11-21.12)

Zwykle masz kumpelski kontakt z dzieckiem, bo w głębi duszy czujesz się wiecznie młody.

Twoje mocne strony: jesteś optymistą i potrafisz tą cechą zarażać innych. Dajesz dziecku wiarę w siebie i odwagę do spełniania marzeń. Przy tacie, który często powtarza: "Uda ci się!", maluch wierzy, że może przenosić góry, a to świetny kapitał na przyszłość.

Nad czym musisz popracować: postaraj się znaleźć równowagę między byciem kumplem a tatą dziecka i zapracuj na swój autorytet. Pamiętaj, że nawet podczas najlepszej zabawy to ty jesteś rodzicem i ustalasz reguły. Staraj się też nie wybuchać z byle powodu, bo łatwo wpadasz w gniew.

Tekst: Beata Rayzacher

Dowiedz się więcej na temat: znak zodiaku | wróżby | horoskop | ojcostwo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje