Zjeść ciastko i mieć ciastko?

29-latka z Kanady za kilka miesięcy urodzi swoje pierwsze dziecko. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kobieta jest dziewicą. Przynajmniej według jej własnych słów.

Lauren, jak chce być nazywana, skorzystała z usług banku spermy. Kobieta wywodząca się z jednej z kanadyjskich wspólnot religijnych zdecydowała, że nie będzie uprawiać seksu, ale ponieważ pragnęła zostać matką, zaczęła szukać innych rozwiązań.

Reklama

Przyszła mama mówi, że w swoisty sposób "zażartowała" sobie z osób twierdzących, że nigdy nie doczeka się dziecka, ponieważ nie jest zamężna. Randkowanie określiła jako "bezcelowe". Przez jakiś czas miała nawet konto na portalu randkowym, ale już pierwsza wiadomość, którą otrzymała od innego użytkownika miała nieprzyzwoitą treść.

- Czy to naprawdę działa na kogokolwiek? - pyta retorycznie.

Doktor Geetha Venkat, ginekolog i dyrektor londyńskiej Harley Street Fertility Clinic w rozmowie z serwisem Indy100.com przyznała, że jeszcze nie spotkała się z przypadkiem ciężarnej dziewicy.

- Nie mieliśmy jeszcze takiej pacjentki. Niemniej, niejednokrotnie mroziliśmy jajeczka pobrane od kobiet, które jeszcze nie współżyły. Jednak te panie miały partnerów, a w ten sposób chcą się zabezpieczyć "na wszelki wypadek", gdyby przeoczyły tykanie biologicznego zegara.

Ekspertka potwierdziła, że takie zabiegi wykonywane u dziewic różnią się od tych, którym poddawane są pozostałe kobiety. Żadna z początkowych procedur nie jest wykonywana przez pochwę, aby nie naruszyć błony dziewiczej.

Dr Venkat nie przewiduje, aby w przypadku Lauren miało dojść do jakichkolwiek komplikacji. Jeśli jakieś się pojawią, to najprawdopodobniej takie, które mogą dotyczyć każdej kobiety, nie tylko dziewicy.

W Stanach Zjednoczonych średnio jedna na 200 kobiet twierdzi, że zaszła w ciążę bez odbycia stosunku płciowego. Spośród ciężarnych dziewic 31 proc. deklaruje, że ślubowały zachowanie dziewictwa, zazwyczaj z powodów religijnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje