Siedem sposobów, aby wychować genialnego milionera

​Naukowcy odkryli, które dziecięce cechy i umiejętności odpowiadają za sukcesy w dorosłym życiu. Wyróżnili siedem czynników, które gwarantują, że wasze pociechy zdobędą dobrą pracę i będą szczęśliwe. Sprawdźmy, jaka przyszłość czeka kolejne pokolenie.

Na pierwszym miejscu stawiane są umiejętności sprawnego pisania i czytania. Do takich wniosków prowadziły badania przeprowadzone w latach 60. XX wieku na 346 660 uczniach w Stanach Zjednoczonych. Gdy przepytano ich ponownie po 11 i 50 latach, dowiedziono, że osoby, które lepiej rozumiały materiały pisane, wykonywały lepsze zawody i zarabiały więcej od kolegów.

Reklama

Kolejnym punktem, było zainteresowanie nauką w szkole. Zatem, jeśli edukacja jest dla waszych pociech koszmarem, można śmiało wnioskować, że w przyszłości mogą nie osiągnąć sukcesów. Badania wyraźnie wykazały, że większa uwaga w klasie, przekłada się na lepsze życie.

Trzeci punkt również dotyczy szkoły. Naukowcy twierdzą, że osobom, które są odpowiedzialne, regularnie uczęszczają na zajęcia, odrabiają prace domowe i traktują poważnie egzaminy, będzie się wiodło lepiej.

Kolejna cecha przyszłych liderów, to wykonywanie obowiązków domowych. Julie Lythcott-Haims z Uniwersytetu Stanforda, twierdzi, że nawet zmywanie naczyń może mieć zbawienny wpływ na młodych ludzi. Wszystko dlatego, że uczą się odpowiedzialności i tego, że nikt nie zrobi pewnych rzeczy za nich. Dowodzą tego badania, które wykonywano już nawet ponad 80 lat temu.

Piąta składowa sukcesu to matematyka. Jeśli dziecko szybko opanuje matematykę, ma szansę na lepszą pozycję w dorosłym życiu. Przywołuje się tu prowadzone w 2007 roku badania, obejmujące 35 tysięcy przedszkolaków ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i Anglii. Znajomość matematyki jest równie ważna, jak umiejętności czytania i pisania.

Dopiero na szóstym miejscu pojawiają się umiejętności społeczne, a dokładniej chęć przeciwstawienia się rodzicom. Prowadzone w latach 60. XX wieku w Luksemburgu badania pokazują, że odrzucanie i kwestionowanie autorytetów częściej skutkuje dłuższym i lepszym procesem edukacyjnym.

Jako ostatni składnik naukowcy podają upór. Jednak nie jego oślą wersję, ale chęć podążania do celu i nie zrażania się niepowodzeniami, jakie można napotkać po drodze.

Zatem, jeśli twoje dziecko ma wszystkie te cechy i umiejętności, możesz spać spokojnie. Powinno osiągnąć życiowy sukces. Nawet jeśli nie potrafi tego wszystkiego, też nie musisz się specjalnie martwić, bowiem nie wszyscy jesteśmy tacy sami. To co jednemu zapewni karierę, dla drugiej osoby może okazać się barierą. 

Dowiedz się więcej na temat: geniusz | dobre zarobki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje