Producent gokartów ostrzega. Obręcze kół mogą pękać

​Producent zabawkowych gokartów ostrzega przed wadliwymi produktami. Według informacji zamieszczonych na stronie firmy Kettler stosowane w niektórych modelach zabawek plastikowe felgi mogą pęknąć podczas użytkowania i prowadzić do obrażeń.

Kettcar to popularne wśród dzieci gokarty-zabawki. Producent zapewnia, że bezpieczeństwo użytkowania jest dla niego najważniejsze. Dlatego zaleca zaprzestanie używania niektórych modeli gokartów i wymianę opon wraz z dołączonymi do nich plastikowymi felgami. Uszkodzenia mogą wystąpić podczas dużego obciążenia pojazdu oraz podczas pompowania opon.

Reklama

W oficjalnym oświadczeniu na stronie producenta czytamy: "Nie możemy zupełnie wykluczyć, że w przypadku niektórych modeli Kettcar z oponami pneumatycznymi, istnieje prawdopodobieństwo, że plastikowe obręcze kół mogą pęknąć i rozłamać się na drobne kawałki".

Producent zaleca sprawdzenie czy posiadany model gokarta jest wadliwy na stronie producenta. Jeżeli produkt znajduje się na liście, zalecane jest zaprzestanie jego użytkowania. Producent zapewnia dostawę kompletu nowych kół i zamieszcza szczegółową instrukcję ich montażu.

Na stronie widnieje informacja, że gokarty z numerami seryjnymi B-2503 lub z wyższą numeracją (np. B-2802, C-0204) nie są wadliwe. Również zabawki z plastikowymi oponami nie stwarzają niebezpieczeństwa.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie producenta Kettcar.

Dowiedz się więcej na temat: gokarty

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje