Pół ciała jasne, pół ciemne. Jedyny dwukolorowy chłopiec na świecie

​Dziewięcioletni Wang Shiqiang cierpi na wyjątkowo rzadkie schorzenie. Od pierwszych chwil po urodzeniu wygląda, jakby został pomalowany z jednej strony ciała na czarno, a z drugiej na biało. Na podstawie zdjęć, specjaliści twierdzą, że jest to rodzaj wyjątkowo dużego znamienia porodowego.

Rodzina, z której pochodzi dwukolorowy chłopiec jest bardzo biedna. Mieszka w małej wiosce w kantonie Ludian w prowincji Guizhou. Liczący sobie 36 lat ojciec chłopca, Wang Jiaxian twierdzi, że jest zbyt biedny, aby opłacić kompleksowe badania syna.

Reklama

Rodzice twierdzą, że w chwili porodu chłopiec wyglądał, jakby w połowie był posmarowany sadzą. Podobno część ciemniejszego koloru skóry chłopca rozjaśnia się podczas kąpieli. Jednak po kilku dniach ponownie staje się ciemna.

Ten rodzaj znamienia jest całkowicie usuwalny w ramach zabiegu chirurgii kosmetycznej, jednak rodzina Wang nie ma środków, aby za nią zapłacić. Chcieliby zapewnić dziecku normalne życie, ale pomimo codziennej pracy nie uda im się zgromadzić odpowiednich środków.

Z powodu niecodziennego wyglądu chłopiec jest wyszydzany przez swoich rówieśników. Poza starszym bratem nie ma żadnych kolegów czy przyjaciół.

- Jedyną nadzieję pokładamy w tym, że uda się w końcu zmyć to znamię - przyznaje ojciec dziecka. O ile lokalne władze mogą pomóc w codziennym utrzymaniu rodziny, to środki na operacje muszą zostać zebrane w inny sposób. 

Dowiedz się więcej na temat: dwukolorowy chłopiec

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje