Pokonała raka i zrobiła coś niezwykłego

Dziewczynka, która dwukrotnie pokonała raka powróciła do szpitala po 20 latach. Tym razem jako pielęgniarka.

Montana Brown, obecnie 24-letnia mieszkanka Atlanty, nie miała lekkiego życia. W dzieciństwie dwukrotnie trafiała do centrum leczenia raka w rodzinnym mieście, aby przejść terapię zwalczającą raka. Po raz pierwszy leczono ją w wieku dwóch lat. Chemioterapia okazała się skuteczna, jednak nie był to koniec, bo rak powrócił, gdy dziewczyna miała 15 lat.

Reklama

Ponownie chemioterapia zakończyła się sukcesem. Lekarze podkreślali, że była to trudna walka, jednak zainspirowała dziewczynę do podjęcia pewnej ważnej decyzji. Obserwując pracę opiekujących się nią pielęgniarek, stwierdziła, że jest to droga kariery, którą sama chce obrać. Twierdzi, że w ten sposób może przekazać dalej część pozytywnej energii, którą otrzymała od opiekunek.

Montana rozpoczęła swoją pracę na tym samym oddziale, na którym dwukrotnie wygrała walkę z chorobą. Uważa, że trudne doświadczenia pomogą jej w lepszym zrozumieniu potrzeb pacjentów na oddziale dziecięcym. Dziewczyna podchodzi bardzo entuzjastycznie do swojej pracy. Twierdzi, że jest to zajęcie jej marzeń i nie wyobraża sobie, aby mogła robić coś innego. Uważa, że to wspaniałe i inspirujące.

Podobnego zdania są tysiące internautów z całego świata, którzy zachwycają się postawą nowej pielęgniarki.

Dowiedz się więcej na temat: rak

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje