Pokonał kalectwo

​Camden Whiddon, to pochodzący z Teksasu czterolatek, który urodził się bez rąk i nóg. Zmagający się z kalectwem maluch dokonał niedawno czegoś, co wydawało się niemożliwe. Dzięki pomocy rodziców i terapeutów, dziecko nauczyło się samodzielnie przemieszczać.

Niepełnosprawność chłopca wynika z faktu, że w życiu płodowym nie wykształciły się u niego kości długie rąk i nóg. Coś, z czym wielu rodziców mogłoby sobie nie poradzić, tylko wzmocniło rodzinę Whiddonów. Camden ma dwójkę młodszego rodzeństwa - siostrę Ryleigh i brata Jaxtona. Mimo kalectwa, stara się pomagać w opiece nad maluchami i jest wyjątkowo pogodnym i radosnym dzieckiem. 

Reklama

Nagranie, na którym widać pierwsze kroki Camdena, robi furorę w sieci. Internauci nie kryją wzruszenia i słów wsparcia dla dzielnych rodziców, którzy starają się, aby dziecko miało normalne dzieciństwo. Mama chłopca, Katie Whiddon jest niezwykle wzruszona tym osiągnięciem syna. 

- Dzięki treningowi i wsparciu taty, Camden w końcu nauczył się chodzić. Płakałam jak dziecko! Czekałam na ten moment cztery lata! Jestem z niego taka dumna. To wspaniałe być jego mamą! - napisała w poruszającym poście na Instagramie. 

Katie Whiddon prowadzi bloga i aktywnie działa w sieciach społecznościowych, opowiadając światu o blaskach i cieniach wychowania dzieci. 

Dowiedz się więcej na temat: kalectwo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje