Kontrowersyjna szopka

Inwencja twórców bożonarodzeniowych szopek potrafi zadziwić! W modelach betlejemskich stajenek umieszczano już nawet lalki Barbie, dinozaury i podobizny superbohaterów z komiksów. Jednak dzieło szopkarza z amerykańskiego miasta Providence wywołało ogólne zgorszenie.

W rzeczonej stajence, nad żłóbkiem Nowonarodzonego pochylają się dwie postacie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że są to dwaj odziani w róż Józefowie.

Reklama

Biskup Providence Thomas J. Tobin nie kryje oburzenia. Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku wyraża ubolewanie, że ktoś uznał za słuszne i zabawne narzucanie innym swojej wizji narodzin Jezusa. Kapłan w dalszej części wpisu nawołuje wiernych do modlitwy za twórców kontrowersyjnej instalacji, aby Jezus przebaczył im ten akt świętokradztwa oraz atak na wiarę chrześcijańską.

W podobnym tonie wypowiadają się internauci. Choć nie brak głosów aprobaty, większość komentatorów jest zdegustowana. Argumentują, że nie należy mylić poparcia dla konkretnych środowisk oraz ideologii z tak rażącym naginaniem faktów historycznych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje