Europejski Dzień Logopedy

Wszyscy zainteresowani tematem komunikacji alternatywnej mogą wziąć udział w ciekawej i ważnej konferencji.

4 marca 2018r., w godz. 12-14.00, na uczelni Korczakowskiej w Olsztynie, przy ul. Sikorskiego 23, celebrujemy Europejski Dzień Logopedy, który w tym roku odbywa się pod hasłem AAC-komunikacji wspierającej i alternatywnej. 

Reklama

EDL w Polsce  ma już swoją 10 letnią  tradycję.  W Europie obchodzony jest 6 marca. W działania aktywnie włączają się studenci i wykładowcy z Uczelni Korczakowskiej  oraz Fundacja Pomoc w komunikowaniu się. Tematyka tego  dnia określona jest przez międzynarodową organizację CPLOL, która skupia terapeutów mowy i języka z całej Europy.

Szczególny nacisk w tym roku kładziemy na komunikację, która jest najważniejsza, a kluczem do niej jest terapia mowy i języka.

10 edycja tego dnia w Polsce  jest bardzo  szczególna i osobista dla mnie jako koordynatora tej akcji, poświęcona jest ona mojej siostrze Gabrieli Konczanin-Kwiatkowskiej, która uległa wypadkowi i przeszła operację mózgu, w wyniku którego straciła umiejętność mowy, czytania i pisania https://www.facebook.com/events/162869734519519/

Potrzebujemy przywrócić jej sprawność, to jest możliwe. Zbieramy fundusze na specjalistyczną, kilkumiesięczną rehabilitację. Dochód z kiermaszu ciast przeznaczony będzie na jej rehabilitację.

Małgorzata Konczanin - Koordynator akcji EDL w Polsce od roku 2008, tel. 504 268 173

Dowiedz się więcej na temat: komunikacja alterantywna

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje