Dziecko akumulator. Dotykiem rozświetla żarówki

​Dziewięciolatek z Indii, stał się sensacją w mediach społecznościowych. Wszystko dlatego, że potrafi dotykiem rozświetlać żarówki LED.

Chłopiec o imieniu Thahir pochodzi z miejscowości Kerala w Indiach. Jego niezwykłe właściwości odkrył ojciec, gdy kupił ładowalną żarówkę LED. Podał ją dziecku do potrzymania i z zaskoczeniem odkrył, że ta zaczęła świecić. Początkowo myślał, że to jakaś sztuczka, ale żarówka zapalała się, w kontakcie z dowolnym kawałkiem skóry chłopca.

Reklama

Sensację wywołał film nakręcony przez ciocię dziewięciolatka, który trafił do mediów społecznościowych. Zyskał olbrzymią popularność, a do drzwi rodziny zaczęli dobijać się spragnieni sensacji dziennikarze. Rodzice nie troszczą się o sławę, a ojciec jest nią nawet odrobinę zawstydzony. Dlatego odmawia kolejnym prośbom o wywiad.

Oczywiście nie brakuje sceptyków, którzy twierdzą, że jest to fałszywka. Na żadnym z dostępnych filmów nie widać całego ciała chłopca, więc istnieje prawdopodobieństwo, że gdzieś dołączone są kable zasilające. Sugeruje się też, że będący elektrykiem ojciec mógł zmodyfikować żarówkę, aby włączała się pod wpływem dotyku.

Inne zdanie ma ekspert Joshy K Kuriasoke. W wywiadzie dla serwisu Manorama Online twierdzi, że powodem może być duża zawartość soli w organizmie chłopca.

- Ludzie, którzy mocniej się pocą, mają zwykle większą koncentracje soli w ciele. Jeżeli ten poziom będzie bardzo duży, może prowadzić do zwiększenia przewodności skóry. To może tłumaczyć, dlaczego żarówki świecą się pod dotykiem chłopca. - mówi Kuriasoke.

Co ciekawe, umiejętności ujawniają się tylko przy żarówkach LED z akumulatorem. Ojciec nazywa umiejętności Thahira darem niebios. Z kolei sam chłopiec nie uważa, żeby było to coś specjalnego. Zajmuje się normalną nauką i stara ignorować fakt, że został sieciowym celebrytą.

Dowiedz się więcej na temat: niezwykłe dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje