11-latka urodziła zdrowe dziecko

Do jednego z hiszpańskich szpitali trafiła 11-latka skarżąca się na uporczywe bóle brzucha. Okazało się, że objawy małej pacjentki to… skurcze porodowe.

Pogotowie wezwali rodzice dziewczynki, którzy ponoć do ostatniej chwili wierzyli, że objawy córki związane są ze schorzeniem jelit.

Reklama

Lekarze jednak szybko odkryli, że nastolatka jest w ciąży. Co więcej, okazało się, że wystąpiły już skurcze parte i prawdopodobnie lada chwila na świecie pojawi się jej dziecko. Po przywiezieniu rodzącej do szpitala Virgin de la Arrixaca wszystko potoczyło się bardzo szybko. Dziecko urodziło się zanim pracownicy placówki zdążyli przetransportować 11-latkę na salę porodową. Na szczęście obyło się bez komplikacji, zarówno młodziutka mama, jak i nowo narodzony malec czują się dobrze.

Manuel Villegas, minister zdrowia regionu Murcja ogłosił, że policja i lokalne służby specjalne prowadzą dochodzenie w tej sprawie, ponieważ zachodzi podejrzenie, że ojcem dziecka nastolatki jest jej 14-letni brat.

W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone testy DNA, które tę hipotezę potwierdzą lub wykluczą.

Jak podają miejscowe media, ani pochodząca z Boliwii dziewczynka, ani jej rodzice nie podejrzewali ciąży.

W 2015 roku w Hiszpanii podniesiono granicę tzw. wieku przyzwolenia, czyli wieku uprawniającego do wyrażenia świadomej zgody na udział w czynnościach seksualnych, z 13 na 16 lat. Mimo to brat 11-latki może uniknąć kary, nawet jeśli badania potwierdzą, że jest ojcem dziecka. W świetle hiszpańskiego prawa seks z małoletnią osobą nie jest karany, o ile druga strona jest w zbliżonym wieku.

Bohaterka opisanej historii nie jest najmłodszą matką w Hiszpanii; w 2010 roku w andaluzyjskim szpitalu swoje pierwsze dziecko urodziła 10-latka.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje