Mam dziecko i... co dalej?

Karmienie poza domem

Wyjście z dzieckiem z domu jest znacznie łatwiejsze, jeśli karmisz piersią - nie trzeba na zapas przygotowywać mieszanki, dźwigać butelek ani martwić się podgrzewaniem. Mleko jest zawsze gotowe do podania, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujecie.

Wyjście z dzieckiem z domu jest znacznie łatwiejsze, jeśli karmisz piersią - nie trzeba na zapas przygotowywać mieszanki, dźwigać butelek ani martwić się podgrzewaniem. Jedną z wielu zalet karmienia piersią jest to, że mleko jest zawsze gotowe do podania, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujecie. Ma odpowiednią temperaturę i jest za darmo.

Reklama

Niektóre świeżo upieczone mamy stresują się myślą o karmieniu w miejscu publicznym. Aby przełamać te opory, dobrze jest najpierw przygotować się na taką okoliczność w domu. Poćwicz przed lustrem z chustą lub szalem. Zadanie ułatwi Ci także przemyślany ubiór.

Rozejrzyj się w swojej okolicy za miejscami przyjaznymi dla matek karmiących. Wiele centrów handlowych, domów towarowych, sklepów z asortymentem dla dzieci oraz supermarketów ma wydzielone specjalne pomieszczenia, gdzie można w spokoju nakarmić i przewinąć dziecko. I wreszcie, bądź pewna siebie. Pamiętaj, że robisz coś najwspanialszego dla swojego dziecka.

Dowiedz się więcej na temat: karmienie piersią | karmienie poza domem | pokarm