Reklama

Nocne pobudki

Wiele niewyspanych mam zastanawia się, czy może zrezygnować już z karmienia dziecka w nocy. O to, w jakim wieku malec jest w stanie przespać 10-12 godzin bez jedzenia, zapytaliśmy naszego eksperta.

Kilkumiesięczne niemowlę ma bardzo małą objętość żołądka i szybko trawi pokarm, dlatego co kilka godzin budzi się głodne.

Reklama

Całą noc są w stanie przespać dopiero 10-12-miesięczne maluchy.

Każde dziecko jest jednak inne i odpowiednio do swoich potrzeb reguluje częstotliwość karmienia. Niektórym smykom już w 2.-3. miesiącu życia wystarcza ostatnie karmienie o godzinie 23, inne jedzą kilka razy po północy nawet w wieku 18 miesięcy.

Warto karmić dziecko w nocy przez pierwszy rok jego życia, ponieważ mleko zawiera dużo kwasów tłuszczowych, które mają nie tylko znaczenie w rozwoju mózgu, ale są też dawką energii, niezbędną malcowi na kolejny dzień.

Jeżeli karmienia w nocy są dla mamy męczące, jako ostatni posiłek po kąpieli można podać dziecku mieszankę - jest bardziej sycąca niż naturalny pokarm. Po tym posiłku 10-miesięczny smyk powinien przespać 5-6 godzin bez przerwy.

Odpowiedzi udzieliła: dr n. med. Mariola Małecka


Dowiedz się więcej na temat: niemowlę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje