Reklama

Nie przegrzewaj dziecka

Piękne lato się kończy. Za chwilę przywita nas jesień. Pogoda zmienia się właściwie z dnia na dzień. Pamiętajmy, żeby z dzieckiem wychodzić na codzienne spacery, niezależnie od aury.

Ważne jednak jest to, by dziecko się nie przegrzewało. W czasie spacerów w chłodne dni powinno mieć na sobie o jedną warstwę ubrań więcej niż ty.

Reklama

Nie sprawdzajmy czy dziecku jest ciepło, dotykając jego rączek - powinniśmy dotknąć jego karku. Wtedy zorientujemy się, czy ma odpowiednią temperaturę.

Gdy malec robi się coraz bardziej zręczny i zaczyna wszystko wpychać do buzi, zwracaj uwagę na to, czy jego ubranka są bezpieczne (sprawdzaj, czy któryś guzik nie urwie się lada moment).

Raczkującemu dziecku będą przeszkadzać zatrzaski, guziki i grube szwy w okolicach kolan, łokci i brzuszka. Gdy maluch próbuje wstawać, kup mu skarpetki antypoślizgowe z podeszwą w specjalne wzorki z gumy.

Pierwsze buciki zakładamy dziecku dopiero wtedy, gdy zaczyna chodzić. Powinny one być w odpowiednim rozmiarze, z elastyczną, nie ślizgającą się podeszwą, usztywnionym zapiętkiem, niezbyt wysoką cholewką (aby nie krępowały kostki) oraz szerokim noskiem zapewniającym swobodę ruchu wszystkim paluszkom. Najlepsze są buciki z prawdziwej skóry. 

Dowiedz się więcej na temat: niemowlę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje