Gdy niemowlę nie chce spać

Maluszek nie może usnąć, chociaż nie jest głodny, nie ząbkuje, nie ma kolki? Czasami wystarczy prosty sposób, by uspokoić dziecko i utulić je do snu.

Lampka do...tulenia


Starsze niemowlęta lubią zasypiać przy delikatnym świetle. Możesz włączyć dziecku nocną lampkę obok łóżeczka (cena od 25 zł) lub dać mu do łóżeczka lampkę-przytulankę.

Reklama

Miękka zabawka

Niemowlę chętnie zaśnie z niedużą, wykonaną z bezpiecznych materiałów i dostosowaną do jego wieku przytulanką. Powinna być miła w dotyku, nadawać się do prania, mieć miękkie wypełnienie i łagodne kolory, jak np. laleczka przytulanka Weltbild (polecana dla dzieci od 1 miesiąca życia).

Cicha pozytywka

Dobrym "usypiaczem" dla rozbrykanego dzidziusia jest pozytywka. Wybierz taką, która gra ciche, spokojne melodyjki (od 30 zł). Możesz wybrać pozytywkę na noc i na dzień.

Kołysanka mamy

Jeśli maleństwo jest pobudzone, kręci się w łóżeczku lub kaprysi, chce, byś nosiła je na rękach, spróbuj sprawdzonej metody - zaśpiewaj lub zanuć mu cicho kołysankę. Nie znasz żadnej? To nie problem! Wystarczy "la, la, la". Możesz je jednocześnie głaskać, delikatnie masować i przytulać. Monotonne powtarzanie miłej, spokojnej melodii może pomóc ukołysać dziecko.

Dowiedz się więcej na temat: sen | dziecko | niemowlę | lampa | Kołysanka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje