​Trzy krople życia

Jeśli wasze dzieci lubią fantastyczne opowieści, w których tajemnica goni tajemnicę, to powinniście sięgnąć po książkę Ewy Rosolskiej "Trzy krople życia", która jest pierwszym tomem cyklu "Tajemnica starego witraża".

Powieść, a także jej trzy kolejne odsłony, ukazała się nakładem Wydawnictwa Edukacyjnego. Pierwszy tom opowiada o przygodach nastoletniej Marty, którą rodzice podrzucają do starzejącego się, mieszkającego w pięknym domu wśród jezior, wujka. Ten, oczekując na przybycie dwójki swoich wnuków, cieszy się z towarzystwa ciekawskiej dziewczynki.

Reklama

Marta bardzo szybko przekonuje się, że dom kryje wiele tajemnic, a znajdujący się w ścianie pobliskiej chatki witraż jest do nich kluczem. Podczas swoich przygód odnajdzie tajemnicze szkiełka, napotka ducha, gadające koty, a także rozwiąże zagadkę wielkiej miłości. W jej niesamowitych i pełnych magii przygodach uczestniczyć będą również wnuki wujka, Alicja i Kacper.

"Trzy krople życia" wciągają już od pierwszego akapitu. Sympatyczna bohaterka szybko zyskuje sympatię młodszych i starszych czytelników, którzy chcą poznać całą historią i dalsze wydarzenia. Akcja nie zamiera ani na chwilę, powodując, że przy lekturze nie można się nudzić.

Kolejne tajemnice nawarstwiają się, aby znaleźć rozwiązanie w finale. Jednak nie na wszystkie pytania, poznamy odpowiedzi w pierwszym tomie. Autorka pozostawiła sobie otwartą furtkę do następnych części. Na szczęście nie trzeba na nie czekać, bo są już dostępne na rynku.

Z przyjemnością obserwowałem, jak mój syn, pochłaniał kolejne strony tej opowieści. Również dlatego, że poza warstwą przygodową niesie wartościowy przekaz. Uczy tego, jak istotna jest przyjaźń i przestrzeganie zasad. Autorka zręcznie splotła warstwę dydaktyczną z fabułą, dzięki czemu odbiór jest bardzo naturalny.

Syn zaczyna czytać kolejne tomy, a ja również nie mogę się doczekać lektury. Przed nami jeszcze wiele fantastycznych przygód. 

Dowiedz się więcej na temat: książki dla dzieci

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje