Przenieś się do krainy Ninja

​Miłośnicy przygód słynnych klockowych Ninja mają wiele powodów do radości. Dzięki filmie Galapagos, mogą oglądać ich pełnometrażowe przygody nie ruszając się z wygodnej kanapy.

LEGO Ninjago Film to trzecia z wysokobudżetowy produkcji sygnowanych przez najsłynniejszą markę klocków na świecie. Jednak w przeciwieństwie go LEGO Przygoda i LEGO Batman, najnowsza produkcja bazuje na pomysłach, które przez lata były rozwijane w serialu animowanym oraz w zestawach klocków. Przed twórcami stało trudne zadanie. Z jednej strony musieli zaproponować coś atrakcyjnego starym fanom, a z drugiej przyciągnąć do marki nowych widzów. Jak im się to udało?

Reklama

Na samym początku trzeba podkreślić, że LEGO Ninjago Film dość luźno opiera się na serialu animowanym. Owszem, bohaterami są Ninja - Jay, Kai, Cole, Zane, Lloyd i Nya, ale opowiedziane w filmie przygody nie są bezpośrednio powiązane z serialem. Powrócono do sprawdzonego pomysłu z konfliktem pokoleń, między walczącym po stronie dobra Lloydem, a Garmadonem, jego ojcem, który walczy po stronie zła. W serialu te wątki dawno zostały już zakończone, ale na potrzeby filmu powróciły.

Między innymi dlatego, znające serial dzieci, dziwią się podczas oglądania i głośno komentują, że sprawy miały się inaczej. Warto traktować film, jako całkowicie osobny byt, być może rozgrywający się w alternatywnym świecie, bo na ciągłość z serialem nie można tutaj liczyć. Nie ujmuje to jednak nic z wartości tej historii. Pod zabawną, zrealizowaną z dużym rozmachem opowieścią, kryje się ważne przesłanie o konieczności budowania i utrzymywania właściwych więzi rodzinnych.

Film podoba się dzieciom. Obfituje w szybką akcję, niewymuszenie zabawne dialogi i humor sytuacyjny, który wywołuje salwy śmiechu. Równie fajne są nawiązania do pozostałych filmów pełnometrażowych LEGO oraz wprowadzenie elementów ze świata rzeczywistego. W przypadku Ninjago jest nią pewne sympatyczne stworzenie domowe, które w krainie klocków sieje spustoszenie i zamęt.

Na rynku dostępne jest kilka wydań filmu, od wersji Blu-Ray 3D, po DVD. Na każdym z nich znajdziemy ciekawe dodatki, jak niewykorzystane sceny czy informacje o serialu i bohaterach. To interesujący dodatek do opowieści, który pozwala rozszerzyć wiedzę o tym interesującym świecie.

Warto podkreślić, że na potrzeby filmu zaprojektowano zupełnie nowe pojazdy bohaterów, które znalazły się też w rzeczywistym świecie pod postacią zestawów LEGO. Niesamowite mechy czy wspaniała wersja Perły Przeznaczenia, są uznawane za jedne z najlepszych budowli w historii nie tylko serii Ninjago, ale i całego LEGO. Nic dziwnego, że po seansie trafiają na półki dzieci i dorosłych.

LEGO Ninjago Film to wesołe kino familijne, z głębszym przesłaniem. Seans sprawi wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jest doskonałym sposobem na wspólne spędzenie pochmurnego popołudnia. Na pewno poprawi wszystkim humor.

Dowiedz się więcej na temat: Lego | Lego Ninjago: Film

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje