​Piękna i Bestia

W 1991 roku świat poznał animowaną wersję pięknej francuskiej baśni. Zachwycająca muzyka i porywająca animacja podbiła serca widzów na całym świecie. Po ponad ćwierć wieku film powrócił w nowej, aktorskiej wersji. Wydana przez Galapagos wersja Blu-ray pozwala przeżyć ponownie tę wspaniałą przygodę w zaciszu domowym.

"Piękna i Bestia" to ponadczasowa baśń, opowiadająca o sile miłości i przyjaźni. Przeniesienie klasyka animacji w świat filmu aktorskiego, wydawało się ryzykowne, ale zadanie to wykonano na piątkę z plusem.

Reklama

Przede wszystkim nie zrezygnowano z oryginalnej ścieżki dźwiękowej i wspaniałych piosenek, które zapadły w pamięć kilku pokoleniom. Dzięki temu widzowie, którzy oglądają film ze swoimi dziećmi od razu czują się jak w domu.

Pierwszym, co rzuca się w oczy po uruchomieniu filmu z płyty Blu-Ray, jest krystaliczna jakość obrazu. Obraz jest ostry jak żyleta, wydaje się wręcz wychodzić z telewizora. Wrażeni to spotęgowane jest oczywiście w wersji 3D, gdzie naprawdę widać olbrzymi kunszt realizatorski. Nie jest to film, gdzie trójwymiar został dodany na siłę, a jest integralną częścią produkcji.

Również dźwięk jest zrealizowany perfekcyjnie, a wersja Blu-Ray daje widzom dodatkowe możliwości. Przede wszystkim możemy obejrzeć film w kilku wersja językowych i przekonać się, jak brzmią znane od dawna piosenki w innych krajach. Druga możliwość, wiąże się z wyborem podkładu muzycznego. Możemy usłyszeć ten, który przygotowali realizatorzy dźwięku lub wersję orkiestrową, nagraną podczas premiery filmu.

Trzecia opcja przeznaczona jest dla miłośników śpiewania przed telewizorem. Wersja karaoke to wspaniała zabawa dla całej rodziny. A to przecież nie koniec dodatków, które znajdziemy na płycie. Dzięki nim możemy poznać kulisy powstawania produkcji, zobaczyć sceny odrzucone z finałowej wersji filmu i obejrzeć teledysk czy same piosenki z filmu. Dzięki bogactwu dodatków, zabawa z "Piękną i Bestią" będzie trwać jeszcze długo.

A sama historia ciągle się broni. W brawurowym wykonaniu aktorskim jest ucztą dla oka, ucha i duszy. W pamięć szczególnie zapada rola Luke’a Evansa, jako Gastona. Ten utalentowany aktor miał tu prawdziwe pole do popisu. Razem z Joshem Gadem w roli Le Fou tworzą niezapomniany duet, który w oczach niektórych widzów przyćmiewa nawet tytułowych Piękną i Bestię.

"Piękna i Bestia" to wspaniały film familijny, do którego można wracać wielokrotnie. Jeżeli tylko macie odtwarzacz Blu-Ray to sięgnijcie po wersję na tym nośniku. Bogactwo dodatków i niesamowita jakość obrazu i dźwięku przeniosą was w krainę tej cudownej baśni.

Dowiedz się więcej na temat: Piękna i bestia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje