Reklama

Mów do mnie w moim języku

Wiara to jedna z kwestii, wokół których skupiają się ogniska konfliktu międzypokoleniowego. We współczesnym świecie kultury obrazkowej, stanowiącej środowisko naturalne młodych ludzi, ciężko się odnaleźć – szczególnie gdy zostało się wychowanym w zupełnie innej epoce i wśród innych wartości. By dotrzeć do młodzieży trzeba chociaż spróbować zrozumieć ich świat – wtedy i oni podejmą wysiłek zrozumienia tego, z którym do nich przychodzimy.

Komiksowi bohaterowie w czasie ostatnich około 20 lat przeżywają swój renesans, który od niedawna osiąga szczyty za sprawą serii filmów Marvela będących adaptacją komiksowych historii. W przypadku tych obrazów kontekst ma znaczenie - bez znajomości poprzednich filmów możesz mieć problem ze zrozumieniem wszystkich analogii, z których opowieść jest precyzyjnie utkana. Dzieciaki to wiedzą i im się to podoba. Zatem nawet najbardziej obszerny tekst kultury nie jest im straszny - wszystko zależy od formy podania. Z tej wiedzy korzystają właśnie twórcy wyjątkowego dzieła jakim jest "Biblia Komiks". Mówi do młodych ich językiem, nie infantylizując go.  Oni to doceniają i chcą słuchać. 

Reklama

To nie ugrzecznione, pastelowe opowiastki graficzne z katechizmu, które pamiętacie z lekcji religii. Grafika stanowi niezwykle mocną stronę książki. Nic dziwnego - jej twórcą jest Sergio Cariello, który może się poszczycić współpracą z gigantami w branży - Marvel Comics i DC Comics.

Z takiego doświadczenia nie mogło zrodzić się nic przeciętnego! Reprezentuje sobą sztukę komiksową najwyższej próby, obok której wprost nie sposób przejść obojętnie. Nie dziwi zatem fakt, że "The Action Bible", bo taki tytuł nosi w oryginale, cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Jeśli szukasz sposobu na znalezienie wspólnego języka z dzieckiem, wnukiem czy wychowankiem - "Biblia Komiks" może posłużyć jako doskonały początek do dialogu - nie tylko na temat wiary, ale i spotkania różnych zainteresowań i spojrzeń na świat!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje