Dziewczyny nigdy nie dają za wygraną

W literaturze dziecięcej wciąż brakuje silnych (ale nie karykaturalnych) żeńskich bohaterek, z którymi najmłodsi mogliby się utożsamiać. Może właśnie dlatego czytelnicy i czytelniczki we Francji pokochały rezolutną Alinkę-Pralinkę – bohaterkę opowiadań autorstwa bestsellerowej pisarki Fanny Joly. Pralinka uwielbia śpiewać i tańczyć, nosi różowe sukienki i czasem wybucha płaczem, jednak nie przeszkadza jej to być sprytną i przebojową na tyle, by ucierać nosa starszym braciom.

Od niedawna również polskie dzieciaki mogą zaczytywać się w jej zwariowanych przygodach - książka "Pralinka" ukazała się w kwietniu tego roku i szturmem podbiła ich serca i półki księgarń.

Reklama

Dla wszystkich fanów i fanek humoru Fanny Joly mamy dobrą wiadomość - Pralinka powraca i udowadnia, że dziewczyny takie jak ona nigdy nie dają za wygraną!

Tęskniliście? To znowu ja, Alinka! Tylko nie nazywajcie mnie Pra... Nie znoszę tego. W moim życiu jak zwykle dużo się dzieje. Wypływam z nieznośnymi braćmi w niebezpieczny rejs, na wyścigi zbieram nakrętki, odkrywam miłość do swingu, a nawet zostaję prawdziwą muzą Krzysia Trufli, najfajniejszego chłopca z całej szkoły! Ech, lecę, muszę to dla Was szybko spisać, bo zaraz zapomnę, a jeszcze czeka na mnie tabliczka mnożenia przez siedem... Do zobaczenia! 

W zbiorze zatytułowanym "Pralinka nie daje za wygraną" znalazło się aż dwanaście nowych opowiadań Fanny Joly, mistrzowsko zilustrowanych przez Ronana Badela. Przygody Pralinki tradycyjnie wciągają od pierwszych stron, bawią, wzruszają, zaskakują... i pozostawiają apetyt na więcej. 

"Alinka-Pralinka nie jest słodziutka. Ta dziewczynka niczego się nie boi, rozrabia, ma własne zdanie i zdobywa świat. Mam nadzieję, że wyrośnie z niej kobieta z charakterem." - Dorota Wellman

"Wygląda na to, że Koszmarny Karolek ma godnego siebie przeciwnika. A właściwie przeciwniczkę - Alinkę Mętlik. Chciałoby się rzec: nareszcie!" - Michał Rusinek

"Opowieści o Pralince udowadniają, że dziewczynki mają równie zwariowane życie co chłopaki. Jej przygody doskonale bawią dzieci i dorosłych płci obojga." - Adam Wieczorek, Tatapotwora.pl

"Alince nie trzeba wiele, żeby się dobrze bawić - sypie błyskotliwymi pomysłami z rękawa. Niestety wiecznie wpada w kłopoty, ale chyba właśnie dlatego nie da się jej nie lubić." - Ania, lat 13.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: książki dla dzieci

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje