Doskonała gra rodzinna

​Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi dzieci będą miały dużo wolnego czasu. Choć zachęcamy, aby jak najwięcej bawiły się na świeżym powietrzu, to wiemy, że będą chciały zanurzyć się w też w świecie wirtualnej rozrywki. Jednym z najciekawszych i absorbujących tytułów, nad którym mogą spędzać czas również razem z rodzicami jest LEGO Marvel Super Heroes 2. Biorąc pod uwagę, że gra doczekała się już kilku filmowych dodatków, a lada chwila pojawi się kolejny, jest to naprawdę wartościowych zakup.

LEGO Marvel Super Heroes 2 testowaliśmy na konsoli PlayStation 4, ale gra dostępna jest też na innych platformach, co daje nam spore pole do wyboru. Gra jest dostępna w pełnej polskiej wersji językowej, która obejmuje również wszystkiego dodatki. Trzeba przyznać, że wykonano tutaj kawał dobrej roboty dobrze oddając ducha serii gier LEGO i zachowując ich humorystyczny charakter. Wydawca, Cenega, stanął na wysokości zadania.

Reklama

Całą grę można przechodzić w dwie osoby, czy to za pośrednictwem sieci, czy korzystając z podzielonego ekranu. Zalecamy szczególnie tę ostatnią opcję, bo pozwala spędzać czas wspólnie z dzieckiem. Dużą wygodą jest fakt, że druga osoba może dołączyć do zabawy w dowolnym momencie. Jest to charakterystyczna cecha wszystkich gier sygnowanych przez LEGO, ale nigdy dość jej podkreślania.

Główny wątek fabularny przechodzi przez prawie wszystkie komiksowe serie Marvela, pozwalając graczom na wcielanie się w znanych z kart komiksów bohaterów. Poza najsłynniejszymi postaciami znanymi z filmów, pojawia się cała plejada mniej lub bardziej znanych gwiazd. W miarę odkrywania fabuły odblokowują się nowe postaci i miejsca do odwiedzenia. Cały, rozległy świat gry, to stworzona przez złego Kanga Zdobywcę, mieszanka miejsc wyrwanych z różnych czasów i wymiarów. Dzięki temu można odwiedzić najsłynniejsze lokacje Marvela w obrębie jednej gry.

Poziomy fabularne uzupełniane są dziesiątkami pojedynczych misji. Prawie każda odblokowuje nowe postaci, albo złote klocki. Do tego, jeśli zbierze się odpowiednich bohaterów, pojawiają się dodatkowe poziomy Gwenpool. To zwariowane, opatrzone szalonym komentarzem bohaterki, poziomy, gdzie przyjdzie nam poznać bardzo oryginalnych bohaterów Marvela.

Gwenpool komentuje też wszystkie dodatkowe poziomy, które można pobrać z sieci. A nawiązuje one do kolejnych filmów Marvela. Mamy zatem Strażników Galaktyki, Czarną Panterę czy Avengers. W kolejce czekają jeszcze przygody Ant-Mana i Wasp. Warto pokusić się o zakup Przepustki Sezonowej, która zawiera wszystkie nowe poziomy i bogaty pakiet nowych bohaterów. Można pokusić się o stwierdzenie, że LEGO Marvel Super Heroes 2 to prawdziwa encyklopedia świata Marvela.

Rozgrywka, jak przystało na gry sygnowane symbolem duńskich klocków, jest prosta, kolorowa i zabawna. Oczywiście zawiera pewną dawkę przemocy, ale ma ona formę mocno uproszczoną. Gra jest przeznaczona dla dzieci od 7 roku życia, ale przy nadzorze ze strony rodzica, mogą w nią grać nawet młodsze osoby.

Musimy przyznać, że zabawa sprawia wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Wspólne odkrywanie zagadek i poszukiwanie kolejnych elementów powoduje, że przed ekranem można spędzić wiele godzin. To naprawdę dobry tytuł, aby spędzać czas wspólnie z dzieckiem. Gra jest bezpieczna, wesoła i wciągająca. Czegóż chcieć więcej?

Dowiedz się więcej na temat: gry dla dzieci | Lego

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje