Boost!

Wydana przez Rebel gra Boost to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu. Ta szybka, wciągająca i prosta gra może być sposobem na nudę lub umilić oczekiwanie na obiad.

Liczy się szybkie oko

Podstawowe założenia Boosta są bardzo proste. Przede wszystkim trzeba wykazać się spostrzegawczością i szybkim językiem. Gdy w wyłożonych na stół okrągłych kartach, znajdują się dwie lub więcej, należące do danej grup, to trzeba zawołać jej nazwę. Jeśli rzeczywiście karty do niej pasują, to najszybsza osoba zabiera je do siebie. W przypadku pomyłki nie może się już odzywać aż do wyłożenia kolejnych kart. Prawda, że proste?

Reklama

Karty pogrupowane są w kilka kategorii, takich jak zabytki, zwierzęta czy cukierki. Z tymi ostatnimi jest najwięcej kłopotu, bo lubią mylić się z wypiekami, których też jest sporo. Najczęściej tutaj wybuchają salwy śmiechu, gdy nie uda się zebrać pożądanych kart. Ale trafia się to też przy innych okazjach.

Na podobnych zasadach oparty jest recenzowane wcześniej Dobble. Jednak w przypadku Boosta nie grozi nam podrapanie przez nadgorliwych uczestników, ani podarcie kart przez osoby, które się na nie rzuciły. Pod tym względem rozgrywka jest znacznie spokojniejsza, choć równie szybka i emocjonująca.

W instrukcji zawarto też kilka wariantów gry, które pozwalają urozmaicić zabawę, gdy znudzi się nam już jej podstawowa wersja.

Idealna dla każdego

Boost umieszczony jest w estetycznej okrągłej puszce, która spokojnie zmieści się do każdego plecaka. Można ją więc zabrać na wycieczkę czy ferie i zagrać w każdej wolnej chwili. Rozgrywka zajmuje nie więcej niż 10 minut, wliczając w to rozdanie kart i poskładanie ich po zabawie.

Same karty wykonane są z dość grubego papieru i nie powinny ulec szybkiemu zniszczeniu. Rysunki są zabawne, bajecznie kolorowe i nie pozostawiają wątpliwości co przedstawiają. To ważna cecha, szczególnie podczas zabawy z młodszymi dziećmi.

Proste zasady i szybkość rozgrywki powodują, że podoba się zarówno młodym, jak i starszym. Pozwala ćwiczyć spostrzegawczość i sprawia po prostu frajdę. Nie bez powodu umieściliśmy grę w naszym prezentowniku świątecznym. Jest niedroga i na pewno sprawdzi się choćby podczas odpoczynku w czasie świąt. 

Dowiedz się więcej na temat: gry karciane

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje