​Album dla fana

"Wizje Twórców. Star Wars: Przebudzenie Mocy" to wydany nakładem wydawnictwa AMEET album, który zadowoli każdego fana. Na czytelników czeka 256 stron wypełnionych fantastycznymi ilustracjami, pozwalającymi spojrzeć szerzej na świat Gwiezdnych Wojen.

Album to swoisty przewodnik po procesie twórczym. Wędrując po kolejnych stronach odkrywamy, w jaki sposób pracują projektanci tak monumentalnego filmu. Chyba największym zaskoczeniem jest fakt, że pierwsze ilustracje powstają zanim jeszcze pojawią się jakiekolwiek zarysy scenariusza.

Reklama

W rezultacie, w pierwszej części albumu znajdziemy wiele intrygujących szkiców i ilustracji, które w żadnej formie nie znalazły się w filmie. Nie zmienia to faktu, że były podstawą, jak wyjaśniają twórcy, do dyskusji, które pozwoliły stworzyć pewne miejsca i postaci. Szczególnie cieszy obserwowanie, jak ewoluowały postaci głównych bohaterów.

Największe wrażenie robią olbrzymie ilustracje, przedstawiające plenery czy statki kosmiczne. To wręcz niewiarygodne ile pracy włożono w ich stworzenie. Wiele z tych wizji, nigdy nie trafiło do filmu. A przynajmniej nie do tego. Na stronach albumu znajdziemy bowiem miejsca, które pojawiły się później w Łotr 1.

Całość uzupełniona jest szczegółowym opisem procesu powstawania scenariusza, bohaterów i poszczególnych miejsc. To prawdziwe kompendium wiedzy o długotrwałym procesie powstawania wielkiej produkcji, na którą czekały miliony fanów na całym świecie.

Wydany w twardej oprawie, na wysokiej jakości papierze album ma 295 na 275 mm. Przy 256 stronach czyni to z niego wielką i ciężką książkę. Jednak właśnie duży format pozwala dostrzec pietyzm, a jakim twórcy wykonali swoją pracę. W mniejszym wydaniu ilustracje nie robiłyby już takiego wrażenia.

"Wizje Twórców. Star Wars: Przebudzenie Mocy" są pięknym albumem, który powinien znaleźć się w kolekcji każdego szanującego się fana Gwiezdnych Wojen. To prawdziwa perełka, do której będzie się często wracać.

Dowiedz się więcej na temat: książki dla młodzieży

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje