Czy podczas ciąży można karmić?

Córeczka skończyła 8 miesięcy. Właśnie zrobiłam test i... okazało się, że jestem w drugiej ciąży! Wizytę u ginekologa mam wyznaczoną za trzy tygodnie. Czy powinnam jak najszybciej odstawić Zuzię od piersi?

- Nie musi pani tego robić. Fakt, że spodziewa się pani drugiego dziecka, wcale nie oznacza, że bezwzględnie należy zakończyć okres karmienia. Podstawowym wyznacznikiem jest tutaj samopoczucie przyszłej mamy. Niektóre kobiety od początku ciąży mają dużo energii i czują się na tyle dobrze, że chcą kontynuować karmienie. Medycznie nie ma ku temu żadnych przeszkód.

Reklama

- Jeżeli jednak stale czuje się pani osłabiona lub zmęczona, lepiej będzie przerwać karmienie i za zgodą pediatry podać córeczce odpowiednie do jej wieku mleko modyfikowane. Natychmiast trzeba odstawić dziecko od piersi w przypadku, gdy pojawi się krwawienie z dróg rodnych. Taka sytuacja jest też oczywiście wskazaniem do jak najszybszej wizyty u ginekologa. Kwestię karmienia w ciąży oraz dalszego postępowania proszę koniecznie omówić z lekarzem ginekologiem, który się panią opiekuje.

Dowiedz się więcej na temat: ciąża | drugie dziecko | karmienie piersią | ciąża po porodzie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje