„Z muzyką od poczęcia”: Warsztaty dla kobiet w ciąży w Operze Krakowskiej

Przyszła mamo! Jeśli chciałabyś poznać techniki muzykoterapii relaksacyjnej, ćwiczenia rozluźniające i oddechowe torem brzusznym, dowiedzieć się jak odczytywać reakcje dziecka na bodźce zewnętrzne czy jak śpiewać kołysanki i piosenki dla dzieci to przyjdź do Opery Krakowskiej na III edycję warsztatów pt. „Z muzyką od poczęcia”.

Spotkania, które adresowane są do mam i ich dzieci w okresie prenatalnym, pomogą mamom przygotować się do przyjścia na świat dziecka, a także rozwijać zarówno w nich jak i w dzieciach wrażliwość muzyczną.    

Reklama

- Muzykoterapią jako metodą leczenia  zaczęto posługiwać się w połowie XX wieku m.in. na oddziałach położniczych. Zauważono korelację między słuchaniem muzyki, rozluźnieniem napięcia mięśniowego, a redukcją bólu - mówi Karolina Gwardzik, muzykolożka i muzykoterapeutka, prowadząca warsztaty "Z muzyką od poczęcia" w Operze Krakowskiej.

- Jeśli matka nie chce decydować się na medyczne znieczulenie, odpowiednio dobrana muzyka, aktywność i regulacja oddechu - to sposób na łatwiejsze przetrwanie porodu - dodaje.  

W sezonie 2017/2018 spotkania odbędą się w dniach:

  • Sobota, 24 lutego 2018, godz. 11.00
  • Czwartek, 8 marca 2018, godz. 17.00
  • Sobota, 14 kwietnia 2018, godz. 11.00
  • Czwartek, 17 maja 2018, godz. 17.00
  • Sobota, 2 czerwca 2018, godz. 11.00  

Zajęcia prowadzone będą na Antresoli Opery Krakowskiej w grupie do 20 osób i potrwają około 2 godziny. Po warsztatach Opera Krakowska zaprasza na filiżankę herbaty i indywidualne rozmowy z prowadzącą.

Bilety w cenie 18 zł są do kupienia w Kasie Opery.   

Czytaj więcej


Dowiedz się więcej na temat: ciąża

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje