Automaty z testami ciążowymi

Docelowo mają one działać nie tylko w barach, ale również w damskich toaletach, na stacjach benzynowych, w centrach handlowych, fitness oraz w hotelach.

Pierwszy taki automat, w których testy ciążowe można kupić za 3 dolary, pojawił się latem w pubie w Minnesocie. Z czasem w stanie zaczęło takich automatów przybywać, w samej okolicy miała pojawić się ich łącznie setka. Docelowo mają one działać nie tylko w barach, ale również w damskich toaletach na stacjach benzynowych, w centrach handlowych, fitness oraz w hotelach.

Reklama


Organizacja Healthy Brains for Children przekonuje, że takie automaty powinny pojawiać się w miejscach, w których najczęściej przebywają panie nieplanujące ciąży, ale też nierezygnujące z życia seksualnego. Nieoczekiwana ciąża przytrafia się ponad 30 proc. mężatkom i ponad 70 proc. kobiet w wieku 20-29 lat.

Wszystko po to, by chronić dziecko

Jednej ciężarnej na 13 zdarza się spożyć alkohol. Nie od dziś wiadomo, że alkohol szkodzi rozwojowi płodu. Pozytywny wynik testu ma więc powstrzymać kobiety przed piciem alkoholu.

Wraz z pomysłem na stawianie podobnych automatów w kolejnych miejscach pojawiły się żarty. Czy nie lepiej byłoby stawiać więcej automatów z prezerwatywami? Mimo to pomysł, jak twierdzą przedstawiciele organizacji Healthy Brains for Children, zyskuje kolejnych zainteresowanych, nie tylko w USA. 

Tymczasem wiele mniejszych miast w Polsce dopiero wprowadza pierwsze automaty z prezerwatywami. Co sądzicie o automatach z testami ciążowymi? Czy to dobry pomysł? Przyjmą się w naszym kraju?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje