Reklama

Mama i ja. Zdrowa odpowiedź na potrzeby dziecka i mamy.

Woda jest dla nas czymś podstawowym, zwyczajnym i tak powszednim, że przestajemy na nią zwracać uwagę, jak na powietrze, którym oddychamy. Zmienia się to jednak, kiedy spodziewamy się dziecka, któremu chcemy zapewnić zdrowie i prawidłowy rozwój lub kiedy karmimy niemowlę.

Jaką wodę podawać i skąd mieć pewność, że to co wybieramy dla swojego dziecka jest zdrowe?

Odpowiadając na te pytania, należy przede wszystkim uwzględnić najważniejsze cechy wody i skonfrontować je z potrzebami najmłodszych. Otóż na rynku występuje wiele produktów różniących się zawartością pierwiastków, gazowanych i niegazowanych, naturalnych mineralnych oraz mineralizowanych. W żywieniu niemowląt można natomiast stosować jedynie wody o doskonałej czystości, lekkie pod względem zawartości fizyko-chemicznej, ponieważ ich organizm dopiero się rozwija i nie potrafi radzić sobie z ciężkimi pierwiastkami oraz zanieczyszczeniami.

Reklama

Z całego wachlarza dostępnych na rynku wód należy wybierać tylko te, które są nisko nasycone składnikami mineralnymi takimi jak wapń, magnez czy potas oraz gwarantują nam czystość. Taką wodą jest Mama i ja, która pochodzi ze źródła znajdującego się na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego i jest wydobywana z głębokości 170m. Dzięki temu mamy pewność co do jej krystalicznej czystości oraz składu. Dodatkowo potwierdza to również pozytywna opinia Centrum Zdrowia Dziecka.Ze względu na szczególne wymagania stawiane produktom dla tej grupy konsumentów woda "Mama i ja" proponowana jest tylko i wyłącznie w wersji niegazowanej i pojemności nie większej niż 1,5 litra.


ABC zdrowej wody:
• Woda niskozmineralizowana (z zawartością składników mineralnych poniżej 500 mg/l)
• Powinna mieć niewielkie ilości azotanów (poniżej 10 mg/l),
• Posiadać atest Państwowego Zakładu Higieny oraz wyraźnie określony termin przydatności do spożycia.


Mama i ja jest wodą o niskim stopniu mineralizacji i niskiej zawartości sodu, pozbawioną bakterii chorobotwórczych, szkodliwych azotów i azotynów. Jej wyjątkowy skład sprawia, że stanowi idealną bazę do przygotowywania napojów i posiłków dla niemowląt już od pierwszych dni życia i sprawdza się jako zdrowy napój dla starszych dzieci. Co więcej, jeśli odpowiednio długo będziemy ją podawać, mamy duże szanse, że w późniejszym okresie nie zostanie ona wyparta z ich diety przez napoje gazowane i herbatę. Unikniemy w ten sposób wielu zmartwień o zdrowie, zęby czy apetyt dziecka.

Całkowicie naturalna , woda źródlana Mama i ja to niezastąpiony składnik diety, dlatego jest polecana również kobietom w ciąży, karmiącym piersią oraz tym mamom, które po porodzie chcą odzyskać szczupłą sylwetkę.

Potwierdzeniem jakości wody Mama i ja prestiżowe nagrody przyznane przez najbardziej opiniotwórcze tytuły prasowe, skierowane do rodziców: HIT Mamo to ja - Najlepsze dla Dziecka 2004, przyznana przez miesięcznik "Mamo to ja" oraz SUPERPRODUKT 2006 miesięcznika "Mam Dziecko'' dla najlepszej wody dla dzieci na polskim rynku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje