Reklama

Zioła, które wspomagają odchudzanie

Codziennie biegasz na siłownię, wykluczyłaś ze swojego jadłospisu niezdrowe przekąski, postawiłaś na warzywa i owoce, a mimo wszystko waga ani drgnie i kompletnie nie masz pomysłu, jak pozbyć się zbędnych kilogramów? Włącz do swojej diety odpowiednio wyselekcjonowaną kompozycję ziół i sięgnij po krwawnik pospolity, lubczyk lekarski, szałwię i miętę pieprzową. Efekty kuracji mogą przerosnąć twoje najśmielsze oczekiwania.

Mięta pieprzowa a odchudzanie

Bogactwo zdrowotnych właściwości mięty pieprzowej medycyna ludowa odkryła już dawno. Stosowano ją jako remedium na nudności, bóle żołądka, niestrawność i kolki jelitowe. Wykazano także, że działa antyseptycznie i przeciwskurczowo oraz pobudza układ nerwowy. Co jednak ma wspólnego z odchudzaniem? Zwiększając ilość soku żołądkowego wyjątkowo dobroczynnie wpływa na nasz układ trawienny, wydatnie przyspieszając metabolizm i zapewniając odpowiednią perystaltykę jelit, a tym samym zapobiegając wzdęciom.

Świeże listki mięty można śmiało dodawać do rozmaitych sałatek czy twarożków, jak i stosować jako dodatek do orzeźwiających napojów czy mięs. Aby pozbyć się objawów przeziębienia czy problemów trawiennych i jednocześnie skutecznie wesprzeć odchudzanie zaleca się picie herbatki sporządzonej na bazie liści mięty. Jak ją przygotować? Zalej 2 szklankami wrzącej wody 1 łyżkę liści mięty i zaparzaj pod przykryciem przez 10 minut. Na koniec przecedź. Herbatkę najlepiej pić około 60 minut przed posiłkiem. Jeśli dopadł cię ból gardła, możesz wykorzystać do płukania jamy ustanej napar. Wystarczy, że zalejesz szklanką wrzącej wody łyżkę liści.

Reklama

Szałwia lekarska a odchudzanie

Największą popularność szałwii lekarskiej przyniosły jej zdolności antyseptyczne i ściągające. Znalazła zastosowanie w leczeniu zapalenia oskrzeli, anemii oraz astmy jak i zaburzeń miesiączkowania. Często zapomina się jednak o tym, że regulując pracę jelit wyjątkowo dobroczynnie wpływa na nasz układ pokarmowy. Podobnie jak lubczyk lekarski zapobiega nadmiernej fermentacji, zwiększa wydzielanie żółci i przeciwdziała bolesnym wzdęciom.

Krwawnik pospolity a odchudzanie

Lista zdrowotnych właściwości krwawnika pospolitego - którego znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny, korzenny aromat - bezsprzecznie może imponować. Otwierają ją, rzecz jasna, zdolności przeciwzapalne i przeciwkrwotoczne. Równie często wskazuje się, że krwawnik pospolity działa pomocniczo przy rozmaitych zaburzeniach żołądkowo-jelitowych, niestrawności, wzdęciach, kolkach czy kurczliwości jelit. Jednocześnie pobudzając wydzielanie soku żołądkowego doskonale wpływa na układ trawienny, usprawniając metabolizm i przyswajalność produktów oraz zwiększając wydzielanie żółci. W dawkowaniu krwawnika zalecany jest jednak umiar. U niektórych osób może wywołać reakcję alergiczną w postaci wysypki. Najlepiej pić 1-2 szklanki naparu dziennie. Jak go przyrządzić? Łyżkę ziela krwawnika zalej szklanką wrzątku. Po 20 minutach przecedź.

Mniszek lekarski a odchudzanie

Mniszek lekarski może nie tylko skutecznie pomóc osobom zmagającym się z anemią, kamicą nerkową, paradontozą, niewydolnością wątroby i reumatyzmem, ale też wesprzeć procesy trawienne. Zielarze zwracają uwagę między innymi na jego dwie dobroczynnie właściwości, czyli wydzielanie soku żołądkowego i wspieranie przepływu żółci do dwunastnicy.

Lubczyk lekarski

Kuszący charakterystycznym aromatem lubczyk lekarski wpływa wyjątkowo korzystnie zarówno na nasze ciało, jak i duszę. Znalazł zastosowanie między innymi w leczeniu niewydolności nerek jak i schorzeń dróg moczowych. Okazuje się też niezwykle skuteczny w pokonywaniu rozmaitych dolegliwości układu pokarmowego, takich jak niestrawność, wzdęcia, bóle brzucha. Co ciekawe, może także pomóc pozbyć się zbędnych kilogramów, skutecznie redukując tkankę tłuszczową, wspomagając metabolizm i zapobiegając nadmiernej fermentacji jelitowej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lubczyk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy