Proste triki rodzicielskie

Nowoczesne rodzicielstwo wiąże się też z podpatrywaniem pomysłów innych. Przedstawiamy kilkanaście prostych trików, które ułatwią wiele zadań i rozwiążą uciążliwe problemy.

Ochrona przed przytrzaśnięciem

Jeśli chcesz uniknąć płaczu i bólu, związanego z przytrzaśniętymi palcami, możesz skorzystać z tej metody. Wystarczy, że założysz grubą gumkę recepturkę na klamki z obu stron drzwi. W rezultacie unikniesz ryzyka ich gwałtownego zatrzaśnięcia.

Rozczesz włosy Barbie

Reklama

Rodzice dziewczynek posiadających Barbie wiedzą, jakim problemem są ich włosy. Po godzinach zabawy tracą swój blask i robią się poplątane. Prostym sposobem na przywrócenie im blasku jest przepłukanie ich rozcieńczonym zmiękczaczem do tkanin.

Łatwiejsze ząbkowanie

Małe dzieci cierpią podczas ząbkowania. Aby ulżyć ich cierpieniom, poleca się zamrozić smoczek w ulubionym napoju dziecka. Lodowaty ssak pozwoli złagodzić ból.

Brokat, wszędzie brokat

Brokat dostaje się wszędzie i skutecznie przykleja się do każdej powierzchni. Jest prosty sposób na pozbycie się go z domu. Wystarczy użyć rolki do zbierania kocich włosów. Jest równie skuteczna w usuwaniu brokatu.

Lewy do prawego

Dzieci często mają problem z odróżnieniem lewej i prawej strony. Nie inaczej jest z butami. Rozwiązaniem problemu jest użycie specjalnych naklejek, które znajdą się we wnętrzach bucików. Jeden rzut oka i maluch wie już, że ma właściwy but.

Pojemniczki na żywność

Wyrzucasz pojemniki po zupkach, kaszkach i innych papkach? Popełniasz wielki błąd. Przechowaj je i wykorzystaj. Ich rozmiar i kształt świetnie nadaje się do przechowywania przypraw i sypkich herbat.

Usuń plamy po kredkach

Chyba każdy rodzić zna problem pomazanych ścian i mebli. Prostym sposobem usunięcia śladów po kredkach jest zmycie ich popularnym WD40.

Jak wybrać dobre buty

Kupowanie butów dla dzieci, zwłaszcza, gdy te za nic nie chcą wybrać się do sklepu, jest bardzo trudne. Dlatego warto odrysować stopy milusińskich na kartce i zabrać ją ze sobą na zakupy. Tym sposobem uda się szybko wybrać odpowiedni rozmiar buta.

Sposób na śliniaki

Giną wam śliniaki? Jest na to prosty sposób. Wystarczy przykleić haczyk do tyłu dziecięcego krzesełka. Dzięki temu zawsze będziecie wiedzieć, gdzie jest ta niezbędna ściereczka.

Bransoletka identyfikacyjna

Zagubienie dziecka w tłumie, to koszmar każdego rodzica. Aby być spokojnym wystarczy przygotować bransoletkę z danymi identyfikacyjnymi dziecka i numerami telefonów do rodziców. Można zrobić ją samemu z koralików, albo wykorzystać bransoletkę odblaskową, którą można dostać w każdym sklepie.

Nastolatki mają zapracować na sieć

Nastolatki uwielbiają surfować po sieci. Aby w sprytny sposób ograniczyć korzystanie z tego zasobu, warto udostępniać im go tylko po wykonaniu konkretnych prac domowych. Dopiero wtedy mogą otrzymać hasło dostępu.

Łatwiejsza kąpiel

Małe dzieci uwielbiają zabierać zabawki do kąpieli. Potem uganiają się za nimi po całej wannie, ryzykując zanurzenie pod wodę. Sposobem może być umieszczenie dziecka w koszu na bieliznę, który ograniczy obszar, po którym może się poruszać.

Dowiedz się więcej na temat: triki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje