Domowe sposoby na nawilżenie twarzy

Nawilżanie odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu gładkiej, jędrnej i młodej skóry. Produkty nawilżające utrzymują w skórze odpowiednią ilość wody, jednak kosmetyki, które możesz znaleźć na sklepowych półkach, zawierają substancje chemiczne i inne środki, które mogą powodować podrażnienia, szczególnie u osób z wrażliwą skórą. Ludzie bardzo często nie zdają sobie również sprawy z tego, że te substancje mogą być wchłaniane przez skórę, dlatego najbezpieczniejszą metodą nawilżania twarzy jest zrobienie własnego kosmetyku. Oto 5 domowych sposobów na nawilżenie twarzy przy użyciu naturalnych składników.

nawilżanie twarzy
nawilżanie twarzy© Photogenica

Nawilżenie olejem kokosowym

nawilżanie olejem kokosowym
© Photogenica

Aby przygotować ten kosmetyk nawilżający, potrzebujesz 5 składników: oleju kokosowego, oleju migdałowego, masła kakaowego, olejek z drzewa kadzidłowca oraz olejek lawendowy.

Olej kokosowy nawilża, wygładza i opóźnia proces starzenia się skóry. Olej migdałowy zawiera antyoksydanty oraz witaminę E. Masło kakaowe również nawilża i zawiera antyoksydanty. Olejek z drzewa kadzidłowca regeneruje komórki skóry, a olejek lawendowy zwalcza trądzik, redukuje zaczerwienie oraz łagodzi skórę.

Kosmetyk ten nie dość, że jest bardzo dobry dla twojej skóry, to jeszcze jest łatwy w przygotowaniu.

Potrzebujesz:

1/2 szklanki oleju kokosowego,

2 łyżeczki oleju migdałowego,

1 łyżkę masła kakaowego,

5 kropli olejku z drzewa kadzidłowca,

5 kropli olejku lawendowego.

Sposób przygotowania:

Umieść wszystkie składniki w misce, a następnie zmiksuj je na najwyższych obrotach przez 4-5 minut. Następnie całą masę przenieś do małego słoika z pokrywką. Używaj kosmetyku po każdym umyciu twarzy.

Nawilżenie masłem kakaowym

masło kakowe
© Photogenica

Ta mieszanka wygląda jak bita śmietana, pachnie jak biała czekolada i rozpuszcza się na twojej skórze, sprawiając, że staje się ona nawilżona i odżywiona, bez potrzeby używania substancji chemicznych, konserwantów czy sztucznych barwników. Może być używana do suchej skóry.

Potrzebujesz:

1/4 szklanki masła kakaowego,

1/4 szklanki masła Shea,

1/4 szklanki oleju kokosowego,

2 łyżki witaminy E,

1/4 łyżeczki ekstraktu z mięty.

Sposób przygotowania:

Rozpuść pierwsze 4 składniki zmieszane razem w mikrofalówce. Jeśli używasz masła kakaowego ze słoika, to podgrzej je do momentu, aż będzie można je bez problemu wyjąć (około 2 minuty). Następnie podgrzej wszystkie olejki w mikrofalówce (około 3 minuty). Jeśli zostaną twarde kawałki, to rozmieszaj je łyżką. Teraz możesz dodać ekstrakt z mięty. Taką mieszankę wstaw na 15-20 minut do zamrażarki (około 3/4 olejków musi mieć konsystencję półpłynną). Teraz olejki te możesz zmiksować na najwyższych obrotach przez 5-8 minut. Kosmetyk możesz teraz przetransportować do słoika lub innego pojemnika i przechowywać go w temperaturze pokojowej.

Nawilżenie olejkiem Jojoba

olejek jojoba
© Photogenica

Ten kosmetyk jest odpowiedni dla osób ze skórą normalną i tłustą. Potrzebujesz 4 składników: aloes, olej ze słodkich migdałów, olej Jojoba oraz glicerynę roślinną.

Aloes wygładzi i nawilży skórę, a także zregeneruje zniszczenia spowodowane słońcem, ponieważ zawiera on antyoksydanty.

Olej ze słodkich migdałów posiada właściwości opóźniające proces starzenia. Pomaga on redukować zmarszczki, cienie pod oczami oraz wygładzać skórę.

Olejek Jojoba sprawia, że skóra produkuje mniejszą ilość sebum, dlatego nadaje się dla osób z tłustą skórą. Sprawia on także, że nawilżenie dociera aż do głębokich warstw skóry i porów.

Gliceryna roślinna jest bardzo silnym środkiem nawilżającym i opóźnia proces starzenia, tak samo, jak olej ze słodkich migdałów. Sprawia ona, że tlen dociera do komórek, co powoduje, że stają się one odmłodzone.

Potrzebujesz:

4 łyżki soku z aloesu (nie żelu),

1/4 łyżeczki oleju ze słodkich migdałów,

6 kropli olejku Jojoba,

1 łyżeczkę roślinnej gliceryny.

Sposób przygotowania:

Włóż składniki do miski i wymieszaj je. Przed użyciem wstrząśnij, ponieważ olejki mogą się rozwarstwić. Kosmetyk możesz przechowywać przez miesiąc w temperaturze pokojowej. Możesz przedłużyć jego trwałość, przechowując go w lodówce.

Ostrzeżenia:

Zawsze upewnij się, że nie jesteś uczulona na którykolwiek ze składników.

Pamiętaj, aby kupować tylko składniki wysokiej jakości.

Niektóre osoby dodają do domowych kosmetyków olejki eteryczne, jednak uważaj z ich ilością, ponieważ mogą mieć one zbyt mocny zapach.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas