Reklama

3 kroki do pięknej skóry latem

Lato czeka. Razem z latem czekają... promienie słoneczne. Zadbaj o swoją skórę i chroń ją przed fotostarzeniem. Postaw na filtry UVA i UVB, pamiętaj o antyoksydantach, ale i substancjach aktywnych. To pozwoli cieszyć Ci się pełnią wakacji!

W lecie promienie słoneczne pięknie opalają skórę, ale wpływają też na powstawanie zmarszczek i przebarwień. Nasilają stres oksydacyjny skóry, przyspieszając jej fotostarzenie. Najbardziej szkodliwe z nich - UVA, stanowią aż 95% promieniowania na ziemi. Na szczęście, naukowcy opracowali formuły, które z powodzeniem pomogą w regeneracji i naprawie powstałych uszkodzeń.

Z jednej strony postaw na zbawienne antyoksydanty i filtry przeciwsłoneczne. Z drugiej - wspieraj pielęgnację unikatowym kompleksem aktywnym z komórek macierzystych MIC-1. Trio przeciw fotostarzeniu się skóry zapewni Ci spokojny i pełen słońca odpoczynek!

 Chroń się filtrem

Reklama

Letnia ochrona to przede wszystkim filtry przeciwsłoneczne. Przy wyborze preparatów do pielęgnacji należy sprawdzać, czy zawierają faktory SPF, mówiące o ochronie przed promieniami UVB, powodującymi oparzenia skóry oraz IPD (PPD), który odnosi się do promieniowania UVA, wnikającego w głębsze warstwy skóry i powodującego jej starzenie. Kosmetyki z filtrami powinny być stosowane tak naprawdę przez cały rok.

- Nie należy ulegać złudzeniu, że SPF 15, który zawiera praktycznie każdy krem do twarzy na dzień w pełni ochroni nas przed słońcem. Wybierajmy wysokie faktory - przy dłuższej ekspozycji na słońcu SPF 30 to minimum, a najskuteczniejszy okaże się faktor SPF 50 - radzi dr Edyta Engländer, dermatolog i specjalista marki Revitacell.

Postaw na antyoksydanty

Znane są jako przeciwutleniacze lub antyutleniacze. Do tego są najlepszymi sprzymierzeńcami w walce o młody wygląd skóry. Antyoksydanty, bo o nich mowa, pomagają zwalczać i neutralizować wolne rodniki, które degradują DNA komórek skóry, nasilają jej "stres oksydacyjny" i przyspieszają fotostarzenie. Wspierają one też naturalne mechanizmy obronne komórek.- Produkcja wolnych rodników w organizmie aktywowana jest przez promieniowanie UV, tryb życia, nieprawidłową dietę, leki, a nawet toksyny ze środowiska. Aby je "rozbroić" potrzeba przeciwutleniaczy - mówi dr Edyta Engländer. Ich źródło to warzywa i owoce, ale i zaawansowane preparaty, w których występują m.in. w postaci witamin C i E, ekstraktu z kwiatów pomarańczy czy owoców granatu.

Szukaj innowacyjnych substancji aktywnych

Wolne rodniki potrafią wpływać na kod genetyczny skóry, doprowadzając do niebezpiecznych mutacji. To znacznie pogarsza kondycję skóry i skutkuje spadkiem elastyczności, powstawaniem zmarszczek i przebarwień. W takiej sytuacji potrzebuje ona zaawansowanego wsparcia.

- Doskonałe rozwiązanie to preparaty Revitacell. W swoim starannie wyselekcjonowanym składzie zawierają m.in. kompleks aktywnych czynników białkowych NHAC Biocervin MIC-1, który stymuluje komórki skóry do autoregeneracji. Dodatkowo, w preparatach nie brakuje też antyoksydantów. Taki duet to doskonały patent na fotostarzenie - mówi dr Edyta Engländer. NHAC Biocervin MIC-1 powstrzymuje procesy starzenia się skóry, przywraca równowagę metaboliczną jej komórek.

Dodatkowo pobudza je do produkcji białek, tworzących włókna kolagenowe i elastyczne. Do tego zbawienna siła antyoksydantów zapewnia ochronę przed fotostarzeniem się skóry. Najpopularniejsze antyutleniacze, m.in. witaminy C i E, można znaleźć w Kremoserach Revitacell (na dzień i na noc), kuracji na dzień z zestawu Revitacell Face Therapy, koncentracie pod oczy Eye Zone Concentrate oraz setach Revitacell do dłoni, biustu i twarzy.

TOP 5 pytań: komórki macierzyste

Komórki macierzyste to przyszłość naturalnej regeneracji i pielęgnacji. Chcesz wiedzieć o nich więcej? Poznaj odpowiedzi na 5 najczęstszych pytań. O unikalnych właściwościach, bezpieczeństwie stosowania i najnowszych odkryciach mówią specjaliści marki Revitacell - pierwszych biodermokosmetyków bazujących na opatentowanym odkryciu polskich naukowców.

1. Jak działają komórki macierzyste?

Dr Ilona Iżykowska, pracownik laboratorium badawczego Revitacell: Komórki macierzyste, w przeciwieństwie do pozostałych komórek organizmu, zachowują zdolność do dzielenia się przez długi czas. Dodatkowo, dzięki zawartym w nich czynnikach wzrostu potrafią mobilizować inne komórki do odnowy, np. naturalnie pobudzać regenerację komórek skóry. Są niczym generał, który wydaje rozkaz do pracy i naprawy. Skutek można łatwo przewidzieć. Naprawa uszkodzeń, regeneracja tkanek i normalizacja procesów zachodzących wewnątrz komórek. Doskonały przykład to odkryte i opatentowane przez laboratorium Revitacell komórki macierzyste MIC-1.

2. Jak radzą sobie one z naturalnymi zmianami naszej skóry?

Dr Edyta Engländer, dermatolog i specjalista marki Revitacell: Innowacyjne działanie komórek macierzystych jest naturalną odpowiedzią na zmiany zachodzące w naszej skórze wraz z wiekiem. Upływ czasu powoduje, że w komórkach zwalniają procesy metaboliczne, co wiąże się ze spowolnienie ich odbudowy i regeneracji. Te tendencje nasilają czynniki zewnętrzne: promienie UVA czy zanieczyszczenie środowiska. Dochodzi przez to do uszkodzeń i defragmentacji naturalnego rusztowania skóry, zbudowanego z włókien kolagenu i elastyny. Spada jędrność skóry i jej napięcie. Komórki macierzyste MIC-1, które pozyskane zostały z poroża jelenia szlachetnego, pobudzają odbudowę struktur skóry poprzez dostarczenie im odpowiednich czynników.

3. Czy są one bezpieczne dla naszej skóry?

Paulina Bugno, koordynator ds. biodermokosmetyków Revitacell: Badania nad zastosowaniem komórek macierzystych są strategicznym kierunkiem rozwoju światowej medycyny. Obecnie komórki macierzyste stosuje się w leczeniu wielu schorzeń z uwagi na bardzo dobre rezultaty i bezpieczeństwo ich stosowania. Pozyskany z komórek macierzystych MIC-1 kompleks aktywnych czynników białkowych, NHAC Biocervin MIC-1, zawarty w preparatach Revitacell, nie wywołuje odpowiedzi immunologicznej, co oznacza, że organizm nie traktuje ich, jako obcych, które należy usunąć lub zniszczyć. Dzięki takim właściwościom preparaty  wykorzystujące unikalne właściwości komórek macierzystych MIC-1 nie uczulają skóry, nawet tej ze skłonnością do podrażnień i alergii. Są bezpieczne. Ponadto ich skuteczność została potwierdzona przez testy in vitro i liczne badania dermatologiczne.

4. Co wybrać: komórki roślinne czy odzwierzęce, takie jakie MIC-1?

Dr Ilona Iżykowska: Składniki aktywne, bazujące na komórkach macierzystych, dostępne są w wielu preparatach. Warto jednak poznać cechy, które je różnicują, aby nasz wybór był trafny. Przykładem służą popularne ostatnio komórki macierzyste roślinne, np. z jabłoni, alg czy róży alpejskiej. Ich budowa i właściwości różnią się od komórek ludzkich i zwierzęcych, co przekłada się na funkcję i rodzaj substancji, które produkują. W komórkach macierzystych pochodzenia roślinnego znajdziemy fitohormony. Doskonale kierują rozwojem rośliny, jednak ich wpływ na ludzką skórę ogranicza się tak naprawdę do działania antyoksydacyjnego. Wieloletnie badania wrocławskiego laboratorium Revitacell dowiodły, że skuteczniejsze są komórki macierzyste odzwierzęce. Mowa o MIC-1. Produkują one czynniki wzrostu, które potrafią naturalnie i bezpiecznie stymulować komórki skóry do regeneracji.

5. Gdzie znajdziemy komórki macierzyste MIC-1?

Paulina Bugno: Pozyskany z komórek macierzystych MIC-1 kompleks aktywnych czynników białkowych NHAC Biocervin MIC-1 znajdziemy w biodermokosmetykach Revitacell. Obecnie linię tworzy 10 unikatowych preparatów. Jako pierwsze na rynku zadebiutowały 3 kuracje: do twarzy, włosów i skóry głowy, rzęs i brwi. Wkrótce dołączyło do nich 7 kolejnych produktów, m.in. kremosera na dzień i na noc, bioaktywny koncentrat do okolic oczu, specjalne sety do biustu i dekoltu, dłoni, twarzy oraz produkt dla mężczyzn.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: skóra | piękna skóra
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama