Reklama

Wysypka na brodzie

Moja córka właśnie skończyła 3 miesiące. Od niedawna bardzo się ślini, a na jej brodzie pojawiły się czerwone krostki. Czy to coś niepokojącego? Jak mogę się ich pozbyć?

Zdjęcie

Zmiany skórne na brodzie prawdopodobnie są spowodowane ząbkowaniem
Zmiany skórne na brodzie prawdopodobnie są spowodowane ząbkowaniem
Zmiany, o których pani pisze, prawdopodobnie są spowodowane ząbkowaniem. Gdy wyrzynają się mleczaki, dziecko mocno się ślini i wszystko wkłada do buzi. Mokra od śliny broda łatwo ulega podrażnieniu i wtedy pojawiają się na niej czerwone krostki. Nie są one groźne i można łatwo się ich pozbyć. Radzę kilka razy dziennie osuszać skórę na buzi (np. tetrową pieluszką) i przemywać ją przegotowaną wodą.

Po umyciu należy jeszcze raz ją delikatnie osuszyć, a potem posmarować kremem dla niemowląt. Złagodzi on pieczenie i zapobiegnie podrażnieniu. W podobny sposób warto postępować nie tylko wtedy, gdy krostki już się pojawią. Polecam, by tak pielęgnować skórę na buzi już przy pierwszych objawach ząbkowania, gdy tylko dziecko zaczyna się ślinić. Dzięki temu unikniemy pojawienia się grudek.

Reklama

Mam dziecko

Zobacz również

  • Czy ZUS może obniżyć wysokość zasiłku macierzyńskiego

    Magdalena Serafin przez ostatnie dwa lata prowadziła firmę, a będąc w ciąży została zatrudniona na umowę o pracę. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wszczął kontrolę tej umowy oraz zakwestionował... więcej

Reklama

Skomentuj artykuł: Wysypka na brodzie

Przejdź do forum »

Twój komentarz może być pierwszy

Piszesz jako Gość

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.