Jak usunąć konto na Allegro?

Czasami z jakiegoś powodu chcemy pozbyć się swojego konta. Z oczywistych względów informacji, w jaki sposób to zrobić, nie znajdziemy na stronie głównej danej witryny. Przygotowaliśmy więc krótką instrukcję, która ułatwi zamknięcie konta na Allegro.

To największa platforma sprzedażowa w Polsce
To największa platforma sprzedażowa w Polsce123RF/PICSEL

Przed rozwiązaniem umowy

Zanim rozpoczniemy proces zamykania konta na Allegro, musimy dopełnić pewnych formalności. Jeśli sprzedawaliśmy przedmioty i korzystaliśmy z Abonamentów dla Sprzedających, musimy wyłączyć tę usługę. Znajdziemy ją w zakładce "Abonamenty". Następnie jesteśmy zobowiązani uregulować wszelkie płatności na naszym koncie i zamknąć rachunek fakturowy (jeśli go posiadamy), który znajduje się w zakładce "Faktury". W kolejnym kroku wypłacamy nasze środki z Allegro Finanse, korzystając z usługi PayU lub Przelewy24, i spłacamy należności wobec Allegro.

Rozwiązywanie umowy z Allegro

Po złożeniu wniosku o rozwiązanie umowy nie możemy dokonywać zakupów w serwisie
Po złożeniu wniosku o rozwiązanie umowy nie możemy dokonywać zakupów w serwisie 123RF/PICSEL

Jeśli jesteśmy zdecydowani na zamknięcie konta w serwisie Allegro, wystarczy się na nie zalogować, a następnie przesłać formularz. Warto jeszcze zapoznać się z jego treścią, a gdy już będziemy gotowi na złożenie wypowiedzenia, klikamy przycisk "Wyślij wniosek". W następnym kroku zostaniemy ponownie zapytani, czy na pewno chcemy wystąpić o rozwiązanie umowy z Allegro. Decyzji nie można już cofnąć, po upływie okresu wypowiedzenia serwis usunie nasze konto i nie będziemy mogli go odzyskać. Jeśli jesteśmy pewni, klikamy przycisk "Wypowiedz umowę".

Istnieje również możliwość odstąpienia od umowy zawartej z Allegro. Jednak ta opcja dotyczy jedynie osób, które zarejestrowały się niedawno. Możemy zrobić to w ciągu 14 dni od założenia konta. Odstąpienie od umowy nie wymaga podania przyczyn, o ile nie wykonaliśmy w tym czasie żadnych czynności na Allegro, a w szczególności zakupu i wystawienia przedmiotu na sprzedaż. Nie możemy również skorzystać z serwisu Charytatywni Allegro oraz kontaktować się z innymi użytkownikami serwisu za pomocą formularzy "Wyślij e-mail do tego użytkownika" lub "Zadaj pytanie sprzedającemu". Osoby, które chcą odstąpić od umowy, powinny wysłać ten wniosek.

Okres wypowiedzenia

Po złożeniu wniosku o rozwiązanie umowy nie możemy dokonywać zakupów w serwisie
Po złożeniu wniosku o rozwiązanie umowy nie możemy dokonywać zakupów w serwisie 123RF/PICSEL

Rozwiązanie umowy z Allegro nie następuje natychmiastowo, musimy poczekać na to 60 dni - tyle wynosi okres wypowiedzenia umowy. W tym czasie nie możemy korzystać z większości funkcji serwisu. Nie będziemy mogli kupować, składać ofert w licytacjach ani wystawiać przedmiotów, a w ciągu siedmiu dni od złożenia rezygnacji Allegro usunie wystawione przez nas oferty. Jedyne, co możemy zrobić w trakcie okresu wypowiedzenia umowy, jest logowanie się na konto oraz dokończenie rozpoczętych zakupów, dyskusji i licytacji, nie wolno nam jednak zmieniać kwoty zaoferowanej przed złożeniem wniosku. Gdy umowa zostanie ostatecznie rozwiązana, nie będziemy mogli już zalogować się na konto.

Rozpatrzenie wniosku o odstąpienie od umowy zawartej z Allegro trwa krócej - 20 dni roboczych. W tym czasie będziemy mogli zalogować się na konto, ale nie możemy aktywnie z niego korzystać. Jeśli skorzystamy z usług serwisu, zostanie to automatycznie potraktowane jako rezygnacja z odstąpienia od umowy.

Gdy konto zostanie zamknięte na skutek rozwiązania lub odstąpienia od umowy, administratorzy strony usuwają ze swojej bazy nasze dane osobowe. Jeśli jedynie robiliśmy zakupy w serwisie, dane przetwarzane będą jeszcze przez trzy lata, gdy sprzedawaliśmy lub wykorzystaliśmy kupon - aż sześć lat. Dane mogą zostać użyte do dochodzenia roszczeń i obrony przed roszczeniami, prowadzenia analiz statystycznych oraz zapewnienia rozliczalności.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas