Jak pozbyć się roztoczy kurzu domowego?

<p>Wiele ludzi w dzisiejszych czasach ma uczulenie na&nbsp;<a href=" https://www.sharpdirect.pl/artykuly/uczulenie-na-roztocze-kurzu-mieszkaniowego-powszechny-problem-alergologiczny/index.html " target="new"><strong> roztocze</strong></a>. Dokładniej, na odchody roztoczy. Nic dziwnego, że mają ataki astmy i z łatwością łapią inne choroby. Reakcje alergiczne mogą zaszkodzić organizmowi. Ludzie mają tendencję do bagatelizowania alergii, ponieważ są powszechne. Układ odpornościowy pracuje cały czas, aby pozbyć się z ciała alergen&oacute;w. Zmniejsza to jego wydajność, przez co organizm jest bardziej narażony na inne rodzaje chor&oacute;b. Poza tym człowiek czuje się ciągle zmęczony i osłabiony. Oto spos&oacute;b, jak zmniejszyć populację roztoczy w mieszkaniu.</p>

article cover
© Photogenica
© Photogenica

Objawy zakażenia  roztoczami kurzu obejmują: kaszel, niebieski wygląd skóry pod oczami, kichanie, swędzenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu. A także trudności w oddychaniu i podrażnienie skóry. Roztocza są bardzo problematyczne. Alergia na ich odchody jest trudna w leczeniu. Są one niewidoczne i mnożą się w bardzo szybkim tempie. Żyją najczęściej w materacach, pościeli, tapicerce meblowej i dywanach. Żywią się naskórkiem ludzkiej i zwierzęcej skóry. Utrzymanie domu czystego i suchego to najlepszy sposób na zmniejszenie populacji roztoczy.

© Photogenica

Odkurzanie jest bardzo pomocne, lecz odkurzacz musi mieć filtr HEPA. Odkurzacze, które go nie posiadają uwalniają roztocze z powrotem w powietrze. Jest to niespotykanie trudne, aby dokładnie usunąć roztocze. By zabić roztocze należy myć powierzchnie gorącą wodą o temperaturze powyżej 55 stC. Temperatura wody poniżej tej wartości jest nieskuteczna w pozbywaniu się roztoczy. Metoda ta sprawdza się w czyszczeniu materacy i dywanów. Po zabiegu muszą one dokładnie wyschnąć, gdyż wilgoć umożliwi i zachęci roztocze do rozmnożenia się. W przypadku mniejszych rzeczy jak zabawki i poduszki, należy włożyć w worek foliowy i zamrozić.

© Photogenica

Naturalny środek zabijający roztocze można sporządzić w domu. Do jego przygotowania będziemy potrzebować 2 szklanek wody destylowanej i od 15-30 kropel olejku eukaliptusowego. Przelewamy do butelki z atomizerem i spryskujemy pościel oraz miejsca w których może gromadzić się roztocze. Płyn powinno stosować się trzy razy w tygodniu w celu wyeliminowania wszystkich roztoczy.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas