Mleko dla dziecka

Jakie mleko mogę podawać dziecku, jeżeli obawiam się, że wystąpi u niego skaza białkowa? - zastanawia się jedna z mam. Na jej pytanie odpowie dr nauk medycznych Mirosława Gałęcka, ekspert firmy Miralex, dystrybutora mleka Capricare.

Jeśli skaza białkowa jest potwierdzona, to należy skonsultować się z pediatrą, gdyż specjalne mleka dla alergików dostępne są na receptę.

Reklama

Jeśli jednak podejrzewamy alergię na produkty mleczne u dziecka, lub ktoś z rodziny jest alergikiem, to możemy stosować profilaktycznie mieszanki, które minimalizują ryzyko wystąpienia alergii.

Można wybrać mleko z literkami HA w nazwie lub modyfikowane mleko kozie. 

Zawartość białka odpowiedzialnego za alergię jest w nim prawie o połowę mniejsza niż w mleku krowim. Według badań, nawet 20 proc. dzieci z alergią na białko mleka krowiego, może nie być uczulone na to, pochodzącego z mleka koziego.

Z tego powodu warto rozważyć rozpoczęcie karmienia sztucznego właśnie od mleka modyfikowanego wytwarzanego na bazie mleka koziego.

Należy też podkreślić, że mleko kozie oraz mieszanki HA nie są alternatywą dla dzieci ze stwierdzoną alergią na białko mleka krowiego.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: mleko dla dziecka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje