Zwiedź Londyn z Paddigtonem

Londyn to jedno z najbardziej znanych miast Europy i obowiązkowy punkt wielu wycieczek. Każdy słyszał o Big Benie, pałacu Buckingham, czy opactwie Westminsterskim, czy jest coś, czego jeszcze nie wiecie o Londynie? Czy tak popularne miasto może jeszcze kogoś zaskoczyć?

Miś Paddington postanowił to sprawdzić i pokazać czytelnikom Londyn z niedźwiedziej perspektywy. Wycieczkę zaczynamy obowiązkowo od stacji Paddington, której nasz bohater zawdzięcza swoje imię. W dalszej części wyprawy Paddington opowie, co łączy go z takimi miejscami jak Hyde Park, Notting Hill, Piccadilly, czy Trafalgar Square, i co ciekawego można tam zobaczyć. Zdziwicie się, jak wiele historii może opowiedzieć jeden miś!

Reklama

Londyn z Paddingtonem to książka dla całej rodziny. Będzie przydatna w podróży po mieście, ale pozwoli też odkryć sekrety Londynu bez opuszczania własnego domu. Pamiętajcie tylko, żeby zawsze mieć przy sobie niezastąpioną kanapkę z marmoladą!

Psst...w tym roku Paddington zagości również na kinowych ekranach. Szykuje się kolejna niezwykła przygoda! 

O autorze

Michael Bond urodził się 13 stycznia 1926 roku w Newburry, w Berkshire w Anglii. Przygodę z pisaniem rozpoczął w 1945 roku, kiedy sprzedał swoje pierwsze opowiadanie magazynowi  "London Opinion". To doświadczenie pomogło mu podjąć decyzję o zostaniu pisarzem. Nigdy jednak nie myślał o tworzeniu dla dzieci. W tym czasie Bond pracował jako kamerzysta telewizyjny dla BBC.

24 grudnia 1956 roku kupił swojej żonie pluszowego misia w prezencie świątecznym i wówczas zrodził się pomysł napisania krótkich opowiadań o niedźwiadku, który przybył do Londynu z dalekiego Peru. Z kilku opowiadań powstała pierwsza książka, a po niej kolejne, które kontynuowały dzieje niesfornego Paddingtona i rodzinki Brownów, która go przygarnęła. Z czasem Bond zrezygnował z pracy w BBC i poświęcił cały swój czas tworzeniu powieści o Paddingtonie. W 1997 roku został uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury dziecięcej.


INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Miś Paddington

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje