Uroczysta premiera w Muzeum POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich – POLIN w Warszawie i Wydawnictwo Egmont zapraszają na uroczystą premierę książki – przypowieści Justyny Bednarek z ilustracjami Daniela de Latoura "O srebrnej łyżce" wydanej w serii „Poczytaj ze mną”.

Warsztaty literackie wokół książki odbędą się w niedzielę  7. maja 2017 roku w siedzibie Muzeum, ul. Anielewicza 6, w godzinach 11.00-13.00. W programie - spotkanie z autorką Justyną Bednarek i ilustratorem Danielem de Latour, wspólne czytanie, spacer śladami bohaterów po wystawie stałej, projektowanie teatru cieni oraz magiczny koncert muzyki klezmerskiej. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Książka O srebrnej łyżce jest przypowieścią dla dzieci, której bohaterów możemy spotkać na wystawie stałej Muzeum POLIN. Wszyscy, zainteresowani zakupem książki uczestnicy spotkania na miejscu będą mieli taką możliwość. W regularnej sprzedaży tytuł dostępny jest w księgarniach już od 26 kwietnia. 

Reklama

Łyżka, o której mowa w książce, istnieje. Oczywiście, autorka nie ma stuprocentowej pewności, czy wszystko to, co napisała, zdarzyło się naprawdę. Jedyne, co wiadomo na pewno, to że dawno temu w Cieplicach mieszkał Dawid Lahman, który miał łyżkę.

Dlaczego czytanie książek jest tak ważne? Po pierwsze dlatego, że to świetna zabawa, po drugie - można się z nich wiele nauczyć. Niektóre bajki napisano specjalnie po to, aby przekazać ważną ogólną prawdę, a występujący w niej bohaterowie i ich perypetie są ilustracją tej prawdy. Taka historia nazywa się przypowieścią. Jest to bardzo stary gatunek literacki, znany ludziom od tysięcy lat. "Bajka o łyżce" też jest przypowieścią. Ciekawe, czy czytelnik zgadnie, jaką ważną prawdę w sobie kryje.

"Poczytaj ze mną" to seria książek Egmontu, która ma na celu przybliżenie dzieciom różnych form i gatunków literackich. Baśń, humor, fantasy, kryminał, reportaż, wierszowana bajka, przygoda... Literatura ma wiele barw. Warto pokazać je dzieciom, by odkryły bogactwo utworów literackich, ich odcieni i kolorów w słowie oraz obrazie. W powstawanie kolejnych książek z cyklu zaangażowani zostali czołowi współcześni polscy autorzy i ilustratorzy. 

O książce

O srebrnej łyżce

Seria: Poczytaj ze mną

Autor: Justyna Bednarek

Ilustrator: Daniel de Latour

Oprawa:  miękka

Objętość: 48 stron

Format: 210x250

Grupa docelowa: 7-12 lat

Premiera:  26.04.2017

Z chwilą gdy do domu państwa Lahmanów trafia rezolutna srebrna łyżka, życie rodziny zaczyna nabierać nowych barw. Łyżka pomaga gospodarzom, a z ich małym synem Dawidem nawiązuje szczególną więź. Dzięki tej znajomości chłopiec staje się bohaterem wielu niezwykłych przygód. 

Opowieść o srebrnej łyżce w poetycki sposób pokazuje, co jest w życiu najważniejsze.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: książki dla dzieci

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje