​Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi

Nakładem wydawnictwa IUVI ukazała się książka "Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi". To wyjątkowo zabawna i mądra historia przyjaźni zrzędliwej smoczycy i jej wychowanki Winnie.

Książka napisana jest z punktu widzenia smoczycy, Panny Drake. Wiekowa jaszczurza dama stara się wpoić w małą dziewczynkę dobre maniery. Nie idzie to jednak za dobrze, bo Winnie jest niezwykle żywiołową i bezpośrednią osóbką. Prowadzi do szeregu zabawnych, a nawet groźnych sytuacji.

Reklama

Winnie otrzymuje od Panny Drake szkicownik. Okazuje się jednak, że nie jest to zwykły zeszyt. Narysowane w nim stworzenia ożywają i ruszają w świat grożąc zdemaskowaniem istnienia magii, a także czymś znacznie groźniejszym.

Książkę czyta się bardzo szybko. To zasługa przyjaznego języka, a także niezwykle sympatycznych ilustracji. Choć początkowo ciężko przestawić się na narrację prowadzoną z perspektywy smoka, to z czasem staje się ona naturalna. Zwłaszcza, że smoczyca ma wiele cennych spostrzeżeń dotyczących ludzkości.

Opowieść uczy dzieci wartości przyjaźni i tego, że nie należy osądzać wszystkich jedną miarą oraz próbować nagiąć do swojego systemu wartości. Odmienność jest potrzebna, bo dzięki niej możliwe jest rozwiązanie największych nawet problemów.

Ze względu na zastosowaną formę, "Poradnik dla smoków" jest powieścią oryginalną na rynku. Odwrócenie narracji okazało się jednak strzałem w dziesiątkę i dzieci chętnie po nią sięgają. W końcu każdy chce poznać o czym i jak myśli smok.

Książka jest też ładnie wydana. Z dość dużą, czytelną dla młodszych czcionką i zabawnymi ilustracjami zachęca do lektury. Niedługie rozdziały powodują, że dzieci nie zdążą zmęczyć i znudzić się podczas czytania.

Przygody Panny Drake na pewno nie skończą się na tej jednej książce. Myślę, że bohaterki czeka jeszcze wiele fascynujących przygód.

Dowiedz się więcej na temat: książki dla dzieci

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje