Odkryj historię zbudowaną z klocków LEGO

Wielkie bitwy, ważne wydarzenia i zabytkowe budowle, a wszystko to zbudowane z ponad miliona klocków LEGO, wzbogacone o liczne elementy interaktywne i historyczne ciekawostki. W krakowskim HistoryLandzie odkrywanie historii będzie niezwykłą przygodą. Pierwsi odkrywcy przekroczą próg tego centrum 29 września, ale bilety można kupować już od dziś na www.historyland.pl. W przedsprzedaży są dostępne od 17 złotych.

Drugiego takiego miejsca, jak HistoryLand, nie znajdziemy na całym świecie. W budynku starego dworca PKP Kraków Główny na odwiedzających czekać będą makiety wydarzeń i budowli związanych z dziejami Polski i Polaków zbudowane z klocków LEGO. 

Reklama

- To jednak nie wszystko - HistoryLand będzie bowiem miejscem, w którym historię się odkrywa i to wszystkimi zmysłami. Dlatego nasze makiety wyposażyliśmy w elementy interaktywne - zapowiada Sandra Żochowska, rzecznik prasowy tego centrum.

Przygoda w HistoryLandzie będzie mieć 10 etapów. Zaczniemy ją w spowitej mgłą prasłowiańskiej osadzie w Biskupinie, następnie przeniesiemy się pod Drzwi Gnieźnieńskie, by poznać ich tajemnice dzięki mappingowi. Już za chwilę znajdziemy się w samym środku bitwy pod Grunwaldem otoczeni przez kilkadziesiąt tysięcy koników i ludzików LEGO rozstawionych na makiecie o powierzchni około 200 m2. Po zwycięstwie nad Zakonem Krzyżackim przeniesiemy się między innymi na morze, by chwycić za ster podczas bitwy pod Oliwą, następnie na Jasną Górę, na Westerplatte, pod Monte Cassino, do Stoczni Gdańskiej czy na krakowski Rynek Główny. Twórcy zapowiadają, że to dopiero początek, bo HistoryLand będzie cały czas rozwijany, wzbogacany o nowe makiety i kolejne interaktywne atrakcje.

Szczegóły tej podróży przez dzieje pozostaną tajemnicą już tylko do 29 września, bo tego dnia progi HistoryLandu przekroczą pierwsi odwiedzający. Twórcy tego centrum spodziewają się dużego zainteresowania, dlatego już dziś wystartowała przedsprzedaż biletów. Od 1 do 28 września można je kupić w promocyjnych cenach - ulgowe (dla dzieci w wieku do 16 lat) za 17 zł i normalne za 19 zł. Twórcy nie zapomnieli też o grupach oraz rodzinach i przygotowali dla nich specjalne zniżki.

Obecnie wejściówki można kupić wyłącznie online - na www.historyland.pl, wybierając dogodny dla siebie termin i godzinę.

Po zakończeniu przedsprzedaży (od 29 września) bilety do HistoryLandu będą kosztować: ulgowy (do lat 16) - 24 zł, normalny - 27 zł. Będzie też można korzystać ze zniżek dla rodzin i grup.

HistoryLand będzie otwarty od 29 września przez sześć dni w tygodniu - od wtorku do soboty w godzinach 9:00-21:00 oraz w niedziele w godzinach 9:00-16:00. Ostatni odwiedzający będą wpuszczani 90 minut przed zamknięciem.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Lego

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje