Nowe przygody Nexo Knights

​Seria LEGO Nexo Knights zadebiutowała w 2016 roku i z miejsca podbiła serca małych i dużych miłośników duńskich klocków. Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku LEGO Ninjago, fizycznym modelom towarzyszył serial telewizyjny. Doczekał się on już ponad trzydziestu odcinków. Dziś omówimy pięć, znajdujących się na wydanym 17 sierpnia DVD.

Sprawy nie wyglądają najlepiej dla Nexo Knights. Monstrox powrócił i jest silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Gdy wydawało się, że Jestro powrócił na dobrą drogę, zły czarnoksiężnik, tym razem pod postacią chmury, znów zwrócił go na ścieżkę zła. Królestwo jest w opałach, a chmury - również te złowieszcze - gęstnieją.

Reklama

W odcinkach od 26 do 30, poznamy dramatyczne losy rycerzy Nexo, którzy próbują powstrzymać ekspansję kamiennych potworów Monstroksa i Jestra. Nie będzie to łatwe, bo Clay, dowódca rycerzy, zaczyna zamieniać się w kamień. Dlatego przez kilka odcinków obserwujemy, jak rozmawia z tajemniczym następcą. Kto nim zostanie, tego dowiemy się w odcinku trzydziestym, gdy Clay zmieni się w kamienny posąg.

Po drodze nie braknie oczywiście dramatycznych przygód. Rycerze zmierzą się z nowymi potworami, a także odkryją, jaki niecny plan knuje Monstrox. I choć atmosfera jest zdecydowanie mroczniejsza niż w poprzednich częściach serii, to nie brakuje tu humoru. Wszystko za sprawą ciekawie skonstruowanych bohaterów, których odmienne charaktery często prowadzą do nieporozumień i sprzeczek.

Nie znaczy to jednak, że nie potrafią się zjednoczyć i skutecznie odpierać ataki kamiennych potworów. Do tego, w jednym z odcinków, natrafią na starych wrogów, którzy teraz staną się ich sojusznikami. W końcu nawet potwory mogą chcieć prowadzić normalne życie, prawda?

Przygody rycerzy Nexo są naprawdę wciągające. Równie dobrze bawią się przy nich dorośli, jak i dzieci. Polska wersja językowa stoi na naprawdę wysokim poziomie, a jakość wydania DVD nie pozostawia nic do życzenia. Obraz jest ostry i wyraźny, a dźwięk krystalicznie czysty. To aż nadto, aby rozkoszować się przygodami słynnych ludzików LEGO. 

Dowiedz się więcej na temat: filmy dla dzieci

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje