Michael Roher - Wędrowne ptaki

​"Wędrowne ptaki" to książka z najwyższej półki - znakomicie ilustrowana opowieść o spotkaniu chłopca z grupą Obcych. O szukaniu porozumienia i wzajemnym poznawaniu się, o szacunku wobec odmienności i fascynacji nią. O potrzebie niesienia pomocy "wędrownym ptakom". Ale i o tym, co nam dają.

To w końcu wzruszająca historia o przyjaźni Łukasza z Paulinką, która jeszcze niedawno była... obca. Przyjaźni, która zobowiązuje.

Reklama

Trudno piękniej opowiedzieć dziecku o tym, że czasem spotykamy na swej drodze "wędrowne ptaki", a czasem... sami bywamy przybyszami. 

Strach przed obcymi, przed dzieleniem się z innymi zostaje w tej książce przeobrażony w poetycką historię o przyjaźni, cieple i bogactwie, które wnosi w nasze życie Obcy. 
Regina Riepe, "Süddeutsche Zeitung"

Michael Roher, wielokrotnie nagradzany za twórczość literacką i plastyczną (m.in. Austriacką Nagrodą w kategorii Książka dla dzieci i młodzieży, wpisaniem na Honorową Listę IBBY oraz nagrodami Romulus-Candea-Preis 2009 i White Ravens 2012), za książkę "Wędrowne ptaki" otrzymał Nagrodę Miasta Wiednia w kategorii Książka dla dzieci. 

Michael Roher - Wędrowne ptaki

Tytuł oryginału: Zugvogel

Data wydania: 28.03.2017

Liczba stron: 32

Oprawa: twarda

Tłumaczenie: Krystyna Bratkowska

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: książki dla dzieci

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje