​Księga Monstroksa

Miłośnicy duńskich klocków z pewnością znają serię Nexo Knights. Poza łączącymi tradycję z nowoczesnością zestawami, jest też serial animowany, gra na urządzenia przenośne i serie książek. Jedną z nich jest wydana przez Ameet "Księga Monstroksa" kontynuująca wątki z "Księgi Potworów".

Najważniejszą cechą opowieści ze świata LEGO Nexo Knights jest poczucie humoru. Pisana z perspektywy złego czarodzieja Monstroksa opowieść pełna jest żartów i gier słownych. Lektura sprawia radość nie tylko młodym czytelnikom. Doświadczenie pokazuje, że rodzice bawią się przy niej równie dobrze.

Reklama

Wszyscy śledzący losy bohaterów Nexo Knights wiedzą, że pokonany Monstroks powrócił w jeszcze potężniejszej i groźniejszej postaci. Tym razem nie jest już księgą, a złowrogą chmurą, która może zmieniać kamienne posągi w potwory posłuszne swoim rozkazom.

Na kartach księgi, Monstroks, opowiada o swoich demonicznych planach. Buduje swój obraz, jako mistrza strategii, nieomylnego taktyka i najpotężniejszego maga na świecie. Jest zadufany w sobie, ironiczny, samolubny i bezczelny. Dokładnie taki, jakim znamy go z serialu. Dzięki oryginalnemu połączeniu tych cech jest też niewymownie zabawny.

"Księga Monstroksa" nie ma na celu straszenia dzieci. To raczej drobny dreszczyk, bo zły czarodziej jest jednocześnie dość nieudolny. Do tego, dzielni bohaterowie Noexo Knights, skutecznie krzyżują jego niecne plany. Można powiedzieć, że prognozy nie są dla tej chmury zbyt korzystne.

Samo wydanie książki też nie budzi zastrzeżeń. Twarda oprawa i wytrzymały papier, powodują, że przetrwa wielokrotne wertowanie przez chichoczących młodych czytelników. Kolorowe ilustracje cieszą oczy i uprzyjemniają lekturę, która mija zaskakująco szybko.

Miłym dodatkiem jest moc Nexo Knights, którą można zeskanować i użyć podczas zabawy w aplikacji Merlok 2.0.

"Księga Monstroksa" to lektura, z którą powinien zapoznać się każdy miłośnik serii LEGO Nexo Knights. Oferuje nie tylko pogłębione spojrzenie na świat dzielnych rycerzy, ale również dużą dawkę humoru i zabawy. 

Dowiedz się więcej na temat: książki dla dzieci

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje